Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
@Garztam pamiętaj żeby napisać w protokole co było przed i po szarpaniną. Czy sprawcy Cię widzieli jak zszedles na dół. Czy coś do nich powiedziałeś np "zostaw ją" itp. Żeby nie wyszło, że tam wpadłeś i zacząłeś się z nimi od razu szarpać. Opisz też co było potem. W sensie musiałem pójść na SOR bo to i tamto mnie bolało. Super ważne to co już było wspominane - przeczytaj to 3 razy
@Garztam: Mireczku, nikt Ci tu każdej ewentualności nie rozpisze bo jest ich tyle co pomysłów policjantów i prokuratorów, dostałeś dobrą radę, weź adwokata na czynność, omów z nim najpierw wszystko, on ma dopilnować żeby wszystko się znalazło z protokole.

Możesz napisać na priv jak masz jakieś konkretne pytania to Ci odpowiem ale wykop to nie jest miejsce na poważne i ogólne pytania. Ludzie tacy jak @Karoleer #!$%@?ą głupoty tworząc pozór znawcy
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka


@Garztam: Policjant gadał bzdury.

Nie oddałeś im, tylko broniłeś się i dziewczyny. Masz prawo bronić się, czym popadnie i jeśli startowałeś z chaty, to powinieneś wziąć nóż albo młotek i nie pierdzielić się w tańcu.

Ostatnio byłem na komendzie zgłosić incydent i tradycyjnie zagadałem policjantów, że
StaryWedrowiec - > Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z t...
@Garztam: przy pobiciu nie są ważne rzeczywiste obrażenia tylko to jaki skutek mogli spowodować a więc czy mogły to być obrażenia powyżej 7 dni i to powinno się znaleźć w opinii sądowo lekarskiej. Ponadto z mojego doświadczenia lepiej iść złożyć zawiadomienie bezpośrednio do prokuratury a nie na Policję, najlepiej wcześniej się umówić na jakąś godzinę żeby od razu nie wprowadzać niepotrzebnie atmosfery pieniacza. Możesz do protokołu dołączyć dokumentację medyczną. Jako pokrzywdzony