Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korporacja: XD

idz poproś o kolejnego pełnomocnika z urzedu, niech ci wyjasni podstawy. ja nie zamierzam juz marnowac wiecej czasu na laikow - zwlaszcza takich niedouczonych pieniaczy jak ty. over&out.

@Karoleer:
Toś im pokazał kto tu rządzi małolat. Powinieneś się zdecydowanie więcej udzielać xD
@Garztam pierwsza i właściwie jedyna sprawa, obrażenia które wpisał ci lekarz poniżej czy powyżej 7 dni?

Jeśli poniżej 7 dni to na policji i tak ci powiedzą żebyś szarpał się w cywilnym to te przesłuchania o kant dupy sobie mogą potłuc.

Jeśli powyżej 7 dni to już trochę lepiej, ale to też zależy od okoliczności. Możesz dodać, że ten typ groził wcześniej tobie albo twojej dziewczynie to dostanie z urzędu. U mnie
@S_____: L4 nie świadczy o kategorii obrażeń. A do autora, żądaj tego aby w protokole były wprost cytowane twoje wypowiedzi i nic nie było pomijane. Na koniec odczytaj protokół przed podpisaniem. Będziesz miał zadawane pytania na które będziesz odpowiadał ale też możesz dołączyć swoją wypowiedź cyt. "Nadmieniam, że...... ", "Chcę dodać, że.... " Ogólnie twoja sprawa to jest "pierdoła" i nikt za bardzo nie będzie się nad nią bardzo spuszczał ze