Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
@StaryWedrowiec: Uważaj na filmy bagiety bo też często pieprzy głupoty. Co do noża ma zasadniczo rację w tym filmie. Kwestia pałek nie jest jednak jednoznaczna, zależy od pałki i interpretacji sędziego. Niestety nie ma jednoznacznej i pewnej w 100% odpowiedzi w tym temacie, zamieszczam niżej fragment komentarza do ustawy:

"W. Nienałtowski i R. Nienałtowski zauważają, że do broni białej nie zakwalifikowano przedmiotów powszechnie zaliczanych do broni lub służących do walki wręcz,
Uważaj na filmy bagiety bo też często pieprzy głupoty.


@HeadH: Spoko, ale zwróć uwagę na to, jakie instytucje on w tym materiale cytuje.

Moja pałka i obecny nóż. Nowy mam wiele, ale od kilku lat noszę właśnie ten.

Dodam, że ci sami policjanci stwierdzili, że jak tym nożem bym się bronił, to bym dostał zarzuty. To im powiedziałem, że mam prawo bronić się, czym chcę i jeśli będę musiał, to z
StaryWedrowiec - > Uważaj na filmy bagiety bo też często pieprzy głupoty.

@HeadH: ...

źródło: comment_16561656554IQ2r7T0jYtRmInyF66BuQ.jpg

Pobierz
@StaryWedrowiec: Fajny kozik. :) Ja wożę taki:
https://images.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/noze/Sanrenmu/l910g/nowe/Noz-skladany-Sanrenmu-Land-910-Army-Green.jpg

A co do policjantów to nie ma ich co słuchać, czasem coś wiedzą, czasem usłyszeli część prawdy i powtarzają bezmyślnie. Bagieta się przynajmniej stara zrobić research ale ci na komendach to jak baby na targu. xD

Co do pałki to problem jest z interpretacją więc wszystko zależy od sędziego na którego się trafi, a trafia się też na idiotów...
@Garztam: Przede wszystkim adwokat albo radca prawny. W wielu miastach jest bezpłatna konsultacja z radcą prawnym w urzędzie miasta, poszukaj u siebie. Najlepiej jednak (i za razem najkosztowniej) wyjdzie Ci prywatny adwokat. Polecam nie oszczędzać na tym.

Byłem w podobnej sytuacji, nie postąpiłem tak jak Tobie radzę, i sprawa była umorzona, a ja wydałem 4 tysiące na leczenie złamanych zębów. Gnoje nigdy nie zostały odnalezione, a policjant poradził mi uważać którędy
@Garztam: weź adwokata, idź na obdukcję, weź L4 i później walcz o odszkodowanie, że boisz się wychodzić z domu etc. i jak dobrze adwokat to ugra to będą Ci płacić kasę co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) ALE na pewno weź adwokata jak ma znajomego na tym komisariacie.
i co wy tymi nożami chcecie zrobić? Chyba konserwe przy ognisku otworzyc (OSTROZNIE) albo pasztet rozsmarowac?


@dobrowolskii: Już raz samo wyjęcie noża odstraszyło dwóch agresorów, ale gdyby była taka potrzeba, to jestem wstanie trzymać go w prawej dłoni, utrzymując gardę i dźgać nim napastnika.

Nie sądzisz chyba, że zdrowy na umyśle człowiek wyciągnie nóż przeciwko kilku karkom...

Jednak bywają sytuacje, gdzie nóż może uratować cię przed trwałym kalectwem lub śmiercią. ¯\_(ツ)_/¯
@Garztam przede wszystkim nie podpisuj zeznań, których nie powiedziałeś lub sam policjant coś przekręcił. Papier przyjmie wszystko. Bardzo często zdarza się, że policjant przekręci coś w protokole lub o czyms nie wspomni. Pamiętaj, że to potem w aktach jest i ewentualny sąd dysponuje dokladnie tym papierem który podpisałeś. Jeśli czegoś policjant nie odnotował jasno dawaj znać,że brakuje tego i żądasz dopisania tego.
@Garztam:
to był napad rozbójniczy zagrożony karą do 12 lat, za który kiedyś z automatu dawano areszt tymczasowy. Działałeś w obronie koniecznej i nie ma tu mowy o bójce. Weź jakiegoś radcę prawnego/adwokata oraz wystąp do prokuratury o wyłączenie tej jednostki policji i prokuratury z postępowania, z uwagi na znajomość sprawcy z policjantem. Zawiadom Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, żeby objęli dochodzenie nadzorem.
ja #!$%@? typie bierz radcę prawnego a nie na wykopie xD co wy macie z łbami


@tinder_project: Co ty masz z łbem, że szydzisz z osoby, która chce poznać opinie innych osób?

Dlaczego odnosisz się do OPa w liczbie mnogiej?

Co mas z łbem, że nie stosujesz interpunkcji? Czyżbyś był uczniem pierwszej klasy szkoły podstawowej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)