Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
Tak jak piszą, bierz adwokata, zapisz sobie całą wersję wydarzeń, ze wszystkimi szczegółami. Skonsultuj się z pełnomocnikiem czy jest coś, o czym nie warto wspominać w czasie przesłuchania.
Pisałam ostatnio zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i tę opcję Ci polecam - składasz do prokuratury rejonowej właściwej według miejsca popełnienia przestępstwa, kwalifikując prawnie czyn, podając dane tego jednego sprawcy, które znasz i piszesz, że dokonał to współdziałając z nieznanym Ci sprawcą. W internecie powinny być wzory. Kluczem jest obdukcja i dokumenty ze szpitala to Twoja podkładka wszystko to dołącz do zawiadomienia, żeby od razu było w aktach sprawy, możesz tez wskazać
#!$%@? sie do interpunkcji w necie

Ja #!$%@? co wy macie z łbem


@tinder_project: Po co, w takim razie, uczymy się w szkole podstawowej poprawnie pisać? Dla jaj? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idź być ignorantem gdzie indziej.

W szkole podstawowej mówiono nam, że poprawnie pisać należy zawsze i wszędzie.

"Błędy językowe świadczą o braku kultury. Powodują, że taka osoba jest postrzegana jako
mniej bystra i inteligentna."

"Tekst
StaryWedrowiec - > #!$%@? sie do interpunkcji w necie
Ja #!$%@? co wy macie z łbem

...

źródło: comment_1656169330xCWxjBWZLSgi2epGFwmC89.jpg

Pobierz
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka

@Garztam o cie panie, czyli w Wielkiej Bolzce dalej po staremu. Kładziesz się , czekasz grzecznie aż ci połamią kręgosłup i okradną do samych gaci, żeby potem pan policjant powiedział, że może i ma dane napastnika i zdjęcie ale co on wgl ma z tym zrobić jak
@Garztam Napisz do mnie priv. Przechodziłem przez niego gorszą akcje. Przede wszystkim idą do psychiatry i powiedz że nie śpisz po nocach, że się boisz wychodzić z domu, że co chwilę się odwracasz na ulicy, że każdy przejeżdżający samochód wydaje ci się podejrzany. Dostaniesz diagnozę zespołu stresu pourazowego co wpłynie na wysokość odszkodowania które dostaniesz
@Karoleer: ale @Garztam zaznaczył, że

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany.

więc chyba możemy przypuszczać, że jest "pokrzywdzonym" w kodeksowym rozumieniu.
A art. 299 k.p.k. - niestety, muszę posłużyć się wersją elektroniczną, bo druk mam w kancy, a toga dopiero się szyje ( ͡° ͜ʖ ͡°):

Art. 299. [Strony postępowania przygotowawczego]

§ 1. W postępowaniu przygotowawczym pokrzywdzony i podejrzany są stronami.

§ 2. W wypadkach wskazanych w
@Karoleer: ja pyerdole ty kiepie %-) w każdym temacie gdzie się pojawia "weź adwokata" wchdozisz i strugasz znawce i wielkiego omnibusa z tą ciekawostką, że "prokurator może nie dopuścić" %-). Nie bądź już #!$%@? śmieszny z tym, bo to są przypadki skrajnie marginalne w praktyce, tak kurva marginalne, że nawet nie warto o tym wspominać w takiej sytuacji. Idź chłopaku do jakiegokolwiek adwokata z conajmniej kilkunastoletnią praktyką i spytaj ile razy