Wpis z mikrobloga

Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
@Garztam: musisz sobie zalatwic dobra obdukcje, zglos bol szyji I kregoslupa I Jak masz jakies siniaki itp to powiniens dostac ten tydzien L4

Znam historie gdzie gosc siedzial w furze I ktos Ich lekko walnal w dupe. Podbilo Ich w gore a on ze wysoki w malym samochodzie to walnal glowa w sufit. Lecial na zwolnieniu z powodu bolu w szyji przez prawie rok. Mowil ze nic go nie bolalo
@Garztam: możesz żądać umożliwienia złożenia wyjaśnień na piśmie: opisz sobie wszystko na kompie, wydrukuj finalną wersję i żądaj dołączenia kopii, na protokół muszą to wpisać jako załącznik. A w treść przesłuchania dyktuj to co masz na kartce i zażądaj, że policjant ma dyktować na bieżąco co tam wpisuje, od razu powiedz że jak będzie inaczej to nie podpiszesz i tyle. Pamiętaj, że to to twoje przesłuchanie i policjant tam jest prawie