Wpis z mikrobloga

  • 794
Niedługo idę na przesłuchanie jako poszkodowany. Zostałem napadnięty przez dwóch typów przed własną klatką schodową. Zaatakowali moją partnerkę, a ja ją broniąc wybiegłem na klatkę i próbowałem ich obezwładnić. Nie było możliwości zamknięcia drzwi, bo je blokowali, a jak rzucili się na partnerkę to już nie myślałem.
Jednego sprawcę znam i mam jego dane. Drugiego nie.
Pobili mnie i uciekli.
Wezwałem policję. Byłem w szpitalu i teraz za kilka dni mam przesłuchanie.

I teraz mam pytanie jak się zabezpieczyć i co zrobić, ponieważ sprawca ma bliskiego znajomego policjanta i boję się że mogą mącić, albo przesłuchanie może wyglądać w nieodpowiedni sposób.

Co powinienem wziąć, czego się wystrzegać i czy powinienem nagrywać te zajście?
Już mi jeden policjant próbował powiedzieć że nie ma sensu nic z tym zrobić, bo im oddałem, więc już nie jest to napaść tylko bójka, a że drzwi nie mogłem zamknąć to bez znaczenia, bo nogą nie przekroczyli progu xD

#policja #przesluchanie #prawo #pytanie
  • 130
  • Odpowiedz
  • 721
@Garztam Mireczku. Chciałbym pomóc ale nie znam się. Zostanę tylko zostanę do obserwowania bo jestem ciekawy jak to się skończy. Dawaj znac.

Z zdrowego rozsądku, załatwiłbym mini mikrofon do nagrania, przestudiował ewentualne kodeksy i co Ci grozi żeby nie wmówili Ci więcej niż mogą. Im więcej prawa poznasz tym lepiej
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Sebastian99932 myślałem o tym, ale boje się że zabiorą mi telefon i myślałem żeby go ze sobą nie brać. Nic na nim nie mam obciążającego, ale jednak nie chcę żeby niektóre rzeczy wpadły w niepowołane ręce
  • Odpowiedz
@Garztam: mogą nie chcieć czegoś zapisać, albo nie dać do przeczytania, upieraj się że chcesz mieć zapisane po swojemu, bo jak pójdzie to dalej do sądu, to już nie zdążysz pewnie niczego dopowiedzieć, a jakiś szczegół może mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 164
@S_____ czyli można wpaść na klatkę, napaść na kobietę, nie pozwolić zamknąć drzwi i pobić człowieka i trzeba dać się poharatać na tyle żeby mieć zwolnienie na tydzień, bo inaczej nic im nie grozi?
  • Odpowiedz
@Garztam: musisz sobie zalatwic dobra obdukcje, zglos bol szyji I kregoslupa I Jak masz jakies siniaki itp to powiniens dostac ten tydzien L4

Znam historie gdzie gosc siedzial w furze I ktos Ich lekko walnal w dupe. Podbilo Ich w gore a on ze wysoki w malym samochodzie to walnal glowa w sufit. Lecial na zwolnieniu z powodu bolu w szyji przez prawie rok. Mowil ze nic go nie bolalo
  • Odpowiedz
@Garztam: możesz żądać umożliwienia złożenia wyjaśnień na piśmie: opisz sobie wszystko na kompie, wydrukuj finalną wersję i żądaj dołączenia kopii, na protokół muszą to wpisać jako załącznik. A w treść przesłuchania dyktuj to co masz na kartce i zażądaj, że policjant ma dyktować na bieżąco co tam wpisuje, od razu powiedz że jak będzie inaczej to nie podpiszesz i tyle. Pamiętaj, że to to twoje przesłuchanie i policjant tam jest prawie
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@edmund-kwas już za późno xd lekarz stwierdził że nic nie widzi. Tk głowy nic nie wykazało, a siniaki i opuchnięte oko wyszło po kilku dniach. Mam tylko zdjęcia ()¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz