Wpis z mikrobloga

Stare baby są serio oderwane od rzeczywistości, a mają takie samo prawo głosu jak wy i dlatego w kraju dzieje się to co się dzieje. Na spotkaniu rodzinnym była ciotka lvl 64 na emeryturze. Temat oczywiście musiał zejść na mnie i pytanie kiedy planuje sobie kupić mieszkanie, bo przecież prawie 30 lat na karku ile można wynajmować. Powiedziałem jej że w okolicy bez 400-500 koła nie ma co nawet podchodzić, a w obecnej sytuacji to o kredycie nawet nie marzę. Co usłyszałem? "A bo patrzysz pewnie jakie apartamenty, musisz normalnego szukać w bloku tak jak rodzice tu mają, zwykłe mieszkanie nie musi być za duże przecież dla ciebie by dwa pokoje to były aż nadto". Odpowiedziałem, że szukam właśnie w takich blokowiskach i takie są teraz ceny, więc co ona na to? "To musisz po znajomych pytać, na pewno coś by się taniej znalazło" XD Już kurva odpuściłem pokazywanie jej ogłoszeń na stronach bo tego betonu i tak bym nie przebił. Taki obraz ludzi zatrzymanych mentalnie w 1975 roku...
#nieruchomosci #mieszkanie #polska
  • 48
@silnikAtrakcyjny: młodzi ludzie nie są lepsi - 0 ambicji, roszczeniowość, przeżeranie każdej złotówki na bzdury, byle tylko nie odstawać od równie głupich znajomych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polska to kraj bez przyszłości. Tutaj 20 latkowie zamiast myśleć o karierze wolą wpier*#lić się w kredyt na klitkę i odliczać czas do emerytury. Polacy mają mentalność południowców.
@silnikAtrakcyjny: nie stare baby są oderwane od rzeczywistosci, ale każdy, kto sie rynkiem nieruchomosci nie interesuje. sam bylem w szoku jak zaczalem szukac mieszkania, a w głowie miałem ceny sprzed 10 lat, gdy rodzice rozwazali sprzedaz swojego.
Po prostu tłumacz i pokaz ceny. Czasami i młodzi przed 30 myslą ze jak wracaja z zagranicy po kilku latach to za 100 tys. kupią mieszkanie w mieście wojewódzkim.
@silnikAtrakcyjny: jakie miasto? Skoro ceny Cie przerastają a chcesz mieszkać w mieście wojewódzkim to może szukaj do remontu? może ciotka ma trochę racji? za 500k to chodzą raczej apartamenty a mieszkanie w blokowisku do remontu idzie wyhaczyć o połowe taniej niestety trzeba codziennie sprawdzać oferty itd...
@Kiedysbedeczerwonka ej, nie po babci. Sam se kupiłem, a potem sprzedałem. I mieszkam ze starymi. ( ͡º ͜ʖ͡º) jest petarda. 11/10. Górka hajsu rośnie, nawet zwykłe lokaty dają mi fajny ROI, lepszy niż kurnik. ( ͡º ͜ʖ͡º) i nie muszę się użerać z najemcami.
@DJ_QBC: bo to bait. Są ludzie, którzy faktycznie mają takie rozeznanie ale oni mają po 80-90 lat. 60 latkowie z miast są w tym temacie kumaci. Poza tym osoba 64 letnia miała 30 parę lat w latach 90. Gdy szalała hiperinflacja, a polska gospodarka przeżywała trudności. Z tego co się po znajomych orientuje to najłatwiej o mieszkanie w takim Krakowie to było w latach 2010-2015.
@silnikAtrakcyjny weź mi nie mów, z 2h tłumaczyłem ciotce o podobnym lvlu co się #!$%@? i na kogo ona głosuje to mi i moim starym przestraszona nie chciała uwierzyć, jak bym był Ukraińcem gadającym do ruska

A argumentów na poparcie poszczegolnych też (po zle, Tusk zły, kradnie opozycja, a PiS tylko naprawia w pocie czola) z jej strony 0, tak mówią w tvp tyle razy to przecież tak jest i koniec.