Wpis z mikrobloga

Stare baby są serio oderwane od rzeczywistości, a mają takie samo prawo głosu jak wy i dlatego w kraju dzieje się to co się dzieje. Na spotkaniu rodzinnym była ciotka lvl 64 na emeryturze. Temat oczywiście musiał zejść na mnie i pytanie kiedy planuje sobie kupić mieszkanie, bo przecież prawie 30 lat na karku ile można wynajmować. Powiedziałem jej że w okolicy bez 400-500 koła nie ma co nawet podchodzić, a w obecnej sytuacji to o kredycie nawet nie marzę. Co usłyszałem? "A bo patrzysz pewnie jakie apartamenty, musisz normalnego szukać w bloku tak jak rodzice tu mają, zwykłe mieszkanie nie musi być za duże przecież dla ciebie by dwa pokoje to były aż nadto". Odpowiedziałem, że szukam właśnie w takich blokowiskach i takie są teraz ceny, więc co ona na to? "To musisz po znajomych pytać, na pewno coś by się taniej znalazło" XD Już kurva odpuściłem pokazywanie jej ogłoszeń na stronach bo tego betonu i tak bym nie przebił. Taki obraz ludzi zatrzymanych mentalnie w 1975 roku...
#nieruchomosci #mieszkanie #polska
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanPrezes_PL nie wiem, chyba trochę do niej dotarliśmy, ale c--j wie czy nie udawała żebysmy się już o------i od polityki bo zazwyczaj nie jest to temat popularny do rodzinnych spotkań u mnie na chacie XD
  • Odpowiedz
@SinX87:

za 500k to chodzą raczej apartamenty a mieszkanie w blokowisku do remontu idzie wyhaczyć o połowe taniej niestety trzeba codziennie sprawdzać oferty itd...


Pokaż mi mieszkanie za 250k w Krakowie. Oczywiście nie liczysz tego, że obecnie mamy ceny takie, że remont 40m mieszkania to jakieś minimum 150k zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@silnikAtrakcyjny: Ale przecież młodych debili tez nie brakuje. To nie jest tak, ze starzy nie rozumieją. Moi rodzice rozumieją. Porozmawiaj sobie z jakimś bananowym oskarkiem, to tez ci powie, ze jak to nie masz mieszkania? A nie moga ci rodzice dać kasy? Nie możesz tych paru kafli sobie ogarnąć sprzedajac dom po ciotce? Stary, idź w developerke, ja mam 21 lat i już pracuje jako manager w developerce w firmie
  • Odpowiedz
@silnikAtrakcyjny: Nie bój się - już jesienią maks do zimy inflacja tak w--------i w kosmos- ceny żwyności podstawowej -50% w górę, energia w górę nawet 300%, opał w górę. Emeryci umrą z zimna i głodu, stare baby w końcu odczują swoje wybory i cały pis.
  • Odpowiedz
  • 6
@silnikAtrakcyjny to już chyba od mentalności człowieka zależy. Moi rodzice mają 66 i 68 lat. Ojciec starszy, ze wsi człowiek, rolnik, a ogarnia wszystko co się dzieje, jakie ceny mieszkań, ile stoi dolar, euro, baryłka ropy czy sztabka złota. Dzwonię do niego i mi to mówi, bez internetow. A mama... Ostatnio zawał, że w Gdańsku płaci się za wynajem kawalerki więcej niż jej emerytura. Tylko tureckie seriale ważne i co u
  • Odpowiedz
Wuja staszek w latach 90 za 20 tys. Kupił m2, a ty co nieudaczniku? Na rodziców garnuszku całe życie xD ? ;)


@panstolec: właśnie mi przypomniałeś, że moi rodzice opierolili mieszkanie 35m w 2004 za 65k xD

W Pruszkowie, zaraz przy trasie dojazdowej do Warszawy xD ciekawe ile teraz jest warte xD
  • Odpowiedz
@reznerek: nie pokaże Ci takiego mieszkania,bo często jak są to schodzą w tym samym dniu,dlatego napisałem,że trzeba codziennie przeglądać wszystkie oferty plus mieć powiadomienia o nowych itd...skąd wiem? bo sam tak czaiłem na mieszkanie w Poznaniu 50m do remontu przez długi czas.Do tego większość można samemu wyremontować wtedy z 500k +150k za ekipe można zejść do ok.300k.Niestety mamy chore czasy i trzeba troche pokombinować,jeżeli niechcesz wydawać milionów na apartament w
  • Odpowiedz
To musisz po znajomych pytać, na pewno coś by się taniej znalazło


@silnikAtrakcyjny: poproś ciotkę, żeby popytała swoich znajomych i ogarnęła Ci mieszkanie w dobrej cenie. W końcu, żyje dłużej od Ciebie to tych ludzi na pewno poznała więcej. Niech rozpuści wici.
  • Odpowiedz