Wpis z mikrobloga

To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w północnej części Londynu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo jednak w momencie kiedy miał skoczyć zauważyli go przypadkowi przechodnie. Od razu rzucili się na pomoc człowiekowi łapiąc go za nogi, ubranie, głowę. Kilka osób przytrzymywało mężczyznę przez ponad godzinę do czasu przyjazdu pomocy. Spójrzmy na te silne uściski, determinację, współczucie i bezinteresowność ludzkiej pomocy dla całkowicie obcego człowieka.

#samobojstwo #ciekawostki #londyn
WielkiNos - To zdjęcie przedstawia mężczyznę znajdującego się za barierką mostu w pół...

źródło: temp_file4268846798483527866

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
@WielkiNos: I bardzo dobrze zrobili, samobójstwa nie da się cofnąć, jak ktoś robi takie rzeczy w miejscu publicznym to zawsze liczy na reakcję.
Jeżeli serio chce się zabić to zrobi to sam gdzieś w lesie albo przyjdzie w to samo miejsce w nocy.
  • Odpowiedz
  • 64
I bardzo dobrze zrobili, samobójstwa nie da się cofnąć, jak ktoś robi takie rzeczy w miejscu publicznym to zawsze liczy na reakcję.


@AdamMechanik tu jest historia człowieka, który powstrzymał przed samobójstwem ponad 200 osób. Ten widoczny na zdjęciu ożenił się i miał kilkoro dzieci. Spotkali się po latach w tym samym miejscu.

Jak widać jest wiele osób, które w danej chwili potrzebują po prostu rozmowy z drugim człowiekiem.
WielkiNos - >I bardzo dobrze zrobili, samobójstwa nie da się cofnąć, jak ktoś robi ta...

źródło: temp_file6829370867124809442

Pobierz
  • Odpowiedz
I bardzo dobrze zrobili, samobójstwa nie da się cofnąć,


@AdamMechanik: i tak wszyscy umrzemy, więc jakie to ma znaczenie? Śmierci nie zatrzymasz. Dzięki samobójstwu możemy skrócić nasze męki na świecie. A ludzie próbują zatrzymywać samobójców i myślą, że robią coś dobrego. Nie, nie robią niczego dobrego. Przedłużają męczarnie tych ludzi.
  • Odpowiedz
tu jest historia człowieka, który powstrzymał przed samobójstwem ponad 200 osób. Ten widoczny na zdjęciu ożenił się i miał kilkoro dzieci. Spotkali się po latach w tym samym miejscu.


Jak widać jest wiele osób, które w danej chwili potrzebują po prostu rozmowy z drugim człowiekiem.


@WielkiNos: tiaa, a większość z tych zatrzymanych samobójców, albo w końcu się zabiła, albo męczą się z nieuleczalną chorobą psychiczną do dziś. Ten, co się ożenił
  • Odpowiedz
mi chodzi o to, że ludzie są gotowi przejąć się losem obcego człowieka, przystanąć i po prostu zwyczajnie, po ludzku coś dla niego zrobić. Jest to pocieszające ¯(ツ)


@WielkiNos: tylko wtedy, gdy zobaczą kogoś kto chce się zabić. Szkoda, że tego nie robią, gdy Ci potencjalni samobójcy są gnębieni, ośmieszani, poniżani, bici w szkole czy później w pracy. Mają ich gdzieś. Później ocalą takiego "śmiałka" i poczują się lepiej,
  • Odpowiedz
@WielkiNos: chore jest to że człowiek nie może z godnością odebrać sobie życia. Zostaje tylko odstawiać jakieś cyrki ze skakaniem z mostów itp. Eutanazja powinna być legalna bo brak prawa do niej jest okrutnie nieludzki.
  • Odpowiedz
@ziomus0812: Jeśli próba samobójcza w miejscu publicznym, tak jak napisał @AdamMechanik, nie jest ostatnim wołaniem o pomoc - to nie wiem czym innym. Czemu nie pomóc osobie, która swoim czynem to pokazuje?

Mam nadzieję, że znajdziesz kiedyś w życiu serdeczność i ciepło drugiej osoby. Bo jednak jesteś nadal wśród nas i coś cię jednak trzyma, jakaś ostatnia nadzieja, nawet mimo głoszonego twierdzenia o tym, że samobójstwo jest niczym absolut w
  • Odpowiedz