Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z tymi zarobkami, bo już sam popadam w paranoje?

Pod postem @Serylek: ktoś napisał, że 6k brutto to jest dużo w korpo finansowym w dużym mieście. Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi, że 8k netto to minimum żeby jakoś żyć jak człowiek. Sam mam na umowie 6600 brutto co daje 4900 +/- na koncie, doświadczenie sumarycznie prawie 2 lata, wspomniane korpo finansowe.

I nie wiem czy moje zarobki wobec tego są OK, czy są dobre czy powinienem szukać dalej i za więcej?

#zarobki #korposwiat #finanse #gospodarka #pracbaza #przemyslenia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b47de1b92dd1966829a497
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze możesz zapytać jakiś znajomych, popatrzeć na wykresy średnich wynagrodzeń itd. - wiedzy nt. zarobków nie czerpałbym z miejsca, w którym 90% ludzi zapewne stara się kreować na osoby, którymi nie są i nie będą (albo starają się wyolbrzymić swoje zarobki). Dla niektórych internetową ujmą byłoby pracowanie za 5k, gdzie zapewne sami nawet takich zarobków nie mają. Podobnie jak z hejtowaniem kredyciarzy, gdzie połowa z nich by nawet kredytu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czy dana kwota jest duża czy mała zależy od konkretnego człowieka i jak żyje, na jakim poziomie. Dla jednego 20 koła to mało, a dla innego 4 koła to spoko kasa. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, miasta, potrzeb i naszych wydatków. To jest oczywiste. Jak więcej zarabiamy to nasze potrzeby zaczynają szybciej zapierdzielać niż wzrastać nasza pensja niestety i łatwo można wtedy zacząć żyć ponad stan.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakieś 5% użytkowników tutaj zapewne widziało kwoty powyzej 8k brutto, wiec to raczej niska proba ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nikt ci dokładnie nie odpowie, bo mozesz miec 2 lata doswiadczenia, ale jednak byc slabym. Nikt nie zna procesow ktore obslugujesz i nawet firmy w ktorej pracujesz. Wyslij gdzies cv, zapytaj o stawki i bedziesz miec wtedy pelniejszy obraz
  • Odpowiedz
@Korax: Bardzo mało osób ma 8? 8k na rękę to bardzo często połowa widełek regulara. Nie wspominając o seniorach, architektach, menedżerach. Mówię tu o korpo jak big4, Accenture, JLL itd. To normalna pensja po 1-3 latach doświadczenia nawet będąc klepaczem i nikim nieznaczącym.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: odpowiedź brzmi - ile byś nie miał, tyle przewalisz. Ja np. nie odczułem różnicy między 6k brutto, a 10k. Nie wiem gdzie te pierdzielone pieniądze znikają. Dlatego rób to co lubisz w pierwszej kolejności.
  • Odpowiedz
Anetka dobra rada: Teraz są zupełnie inne stawki początkowe niż kilka lat temu więc startujesz z wiekszą pensja, ale po dwóch latach prawie 5k netto to i tak całkiem do przeżycia. Ja po 6 latach doświadczenia trochę ponad 6k brutto w korpo (dużym, #!$%@? drabinka awansów, małe podwyżki). Właśnie podpisana umowa z innym korpo - na wejściu prawie 10k brutto. Chyba można pomyśleć nad zmianą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem, orientuje się jakie są stawki w finansach i twoja jest zupełnie normalna i rynkowa. Możesz wyciągnąć może jeszcze 1000 więcej przy jakiejś mega wymagającej robocie, ale później już jest trochę sufit, musisz mieć studia managerskie, być managerem projektu itd. żeby więcej wyciągać. Dla zwykłych klepaczy takie są stawki.
  • Odpowiedz
PustaKochanka: Zależy jakie stanowisko, najlepiej przejrzeć raporty płacowe Hays, Sedlak itp. U mnie korpo finansowe i junior brutto na uopie ma 6-8k, mid 10-12k. Zwykły doświadczony specjalista senior powyżej tych 130 zł/h na B2B raczej nie wskakuje.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
RudaAnia: wszystkim osobom piszącym, że minimum 15k życzę żeby przekonali się (pewnie niedługo) na własnej skórze, żę 15k to nie takie łatwe

Pozdrawiam was kochne dzieci, jak tam matury dobrze napisne? Po zarządzaniu polem namiotowym będziecie zarabiać max 3k do reki xD i wynajmowac pokój z innymi śmierdzielami do 40 r życia ha
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
W miastach powiatowych to dopiero jest ciekawie, od 3 tys do 4.5 netto, za 8h. Najczęściej zus odprowadzony jest od najniższej krajowej. U nas dużo ludzi robi nadgodziny więc zarobki koncowo 5-7 tys netto
  • Odpowiedz