Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z tymi zarobkami, bo już sam popadam w paranoje?

Pod postem @Serylek: ktoś napisał, że 6k brutto to jest dużo w korpo finansowym w dużym mieście. Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi, że 8k netto to minimum żeby jakoś żyć jak człowiek. Sam mam na umowie 6600 brutto co daje 4900 +/- na koncie, doświadczenie sumarycznie prawie 2 lata, wspomniane korpo finansowe.

I nie wiem czy moje zarobki wobec tego są OK, czy są dobre czy powinienem szukać dalej i za więcej?

#zarobki #korposwiat #finanse #gospodarka #pracbaza #przemyslenia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b47de1b92dd1966829a497
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 58
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pewnie zależy, gdzie mieszkasz. Jak w Warszawie, to 4900 na koncie jest absolutnie pensją biedną. Ale trzeba pamiętać, że jesteś juniorem i taka pensja wydaje się być ok jak na juniora. Gdybyś jako regular tyle zarabiał, to już bym doradzał zmianę pracy. Piszę ogólnie, nie wiem jak tam branża finansowa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: liczy się to ile masz wydatków, a nie aż tak to ile zarabiasz, wiadomo, jak masz z 2.5k na rękę, 1500 wynajem i 1k na jedzenie to jest totalna beznadzieja, ale to może być prawie taka sama beznadzieja przy 5k 2500 na mieszkanie 1000 jedzenie z 600 na dojazdy, nagłe wydatki i masz też bilans niewielki, bo około 500 na plusie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: twoje zarobki sa ok i w normie jak na to stanowisko i doswiadczenie. Tutaj kazdy bzdury wypisuje odnosnie swoich zarobkow. Nie ma co sie na to ogladac. Jeden programista na 50 zarabia faktycznie 20k, a reszta to zwykli klepacze tylko taki sie nie pochwali, ze ma 6 brutto.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? na tej stronie nawet ktoś kto sprząta kible powinien dostać 15k netto, większość wykopków jest odklejona od rzeczywistości, ba większość z nich nawet póki co nie pracuje - naczytali się jaki to świat jest wspaniały i będą dostawać #!$%@? wie ile za nic nie warte umiejętności - a potem jest zderzenie ze ścianą i ogromy wykopface
  • Odpowiedz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania Nie słuchaj wykopków bo tu połowa pisze że zarabia 15k nawet zbierając ziemniaki. W warszawie 4000 - 5000 na rękę w korpo z czasem dłuższym doświadczeniem to normalna stawka dla szeregowego pracownika. Z utrzymaniem się to zależy. Są też radę się za to utrzymać jako tako jeśli nie zależy ci na kawalerce w centrum to znajdziesz mieszkanie poniżej 2k spokojnie. Ubrania są tańsze niż na prowincji, jedzenie tak samo. Karta miejska
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od kosztów. Jak np. masz swoje mieszkanie, brak kredytów i wielkich potrzeb dot. masowego kupowania rzeczy czy podróżowania to nawet i niską pensja będzie dla kogoś wystarczająca.

Najważniejsze to posiadać komfort braku potrzeby patrzenia na ceny, bo zawsze będzie cię stać na wybraną rzecz czy usługę. Jeżeli musisz przeliczać każdy grosz i odmawiać sobie wielu rzeczy tzn., że twoja pensja jest za mała i czas rozejrzeć się za
  • Odpowiedz
@noitakto: i chcesz powiedziec ze w takich zawodach jak grafik, help desk itp wszyscy przekraczaja 5k na reke? mowie tylko o it bo przeciez jest pelno zawodow jak kasjerzy, doradcy klienta itp
  • Odpowiedz
@IlllI: z tego co słyszałem od znajomych to po 3 latach w korpo w finansach w wwa można mieć po 15k brutto, a w sumie 5k netto to z pewnością jest bieda w stolicy (i w sumie pozostałych miastach wojewódzkich też) chyba, że się mieszka i żyje w dwie osoby to już inaczej. Samemu dać 3k za wynajem kawalerki czy 2 pokojowego mieszkania, pokrycie jedzenia i nawet ciężko auto posiadać. Więc
  • Odpowiedz
Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi


@AnonimoweMirkoWyznania: opierasz dane o ściemy wykopków. Nie ma czegoś takiego jak dobra pensja, pensja ma pasować do Twojego doświadczenia i zakresu obowiązków. Nie wiem jakie masz stanowisko, więc nie wiem ile "powinieneś" zarabiać.

Moja kilkunastoletnia progresja na rynku wyglądała tak (wymieniam tylko UOP): 1900 brutto (pierwsza praca, początek XXI wieku) -> 2700 brutto (korpo) -> 4000 brutto -> 5000 brutto -> 6700 brutto ->
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze warto się rozejrzeć co oferuje konkurencja i ćwiczyć te rozmowy kwalifikacyjne, żeby nie stanowiły problemu. Jak dla mnie zarabiasz ok, ale nie wiem co umiesz, nie wiem jakie są oczekiwania finansowe. Ja tam byłabym szczęśliwa z taką pensją :D
  • Odpowiedz