Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z tymi zarobkami, bo już sam popadam w paranoje?

Pod postem @Serylek: ktoś napisał, że 6k brutto to jest dużo w korpo finansowym w dużym mieście. Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi, że 8k netto to minimum żeby jakoś żyć jak człowiek. Sam mam na umowie 6600 brutto co daje 4900 +/- na koncie, doświadczenie sumarycznie prawie 2 lata, wspomniane korpo finansowe.

I nie wiem czy moje zarobki wobec tego są OK, czy są dobre czy powinienem szukać dalej i za więcej?

#zarobki #korposwiat #finanse #gospodarka #pracbaza #przemyslenia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b47de1b92dd1966829a497
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 58
  • Odpowiedz
twoje zarobki sa ok i w normie jak na to stanowisko i doswiadczenie. Tutaj kazdy bzdury wypisuje odnosnie swoich zarobkow. Nie ma co sie na to ogladac. Jeden programista na 50 zarabia faktycznie 20k, a reszta to zwykli klepacze tylko taki sie nie pochwali, ze ma 6 brutto.

@little_muffin: chyba juniorzy w pierwszej pracy

ci co piszą o zarobkach 15k i wyzywaja innych którzy mniej zarabiają to dopiero gimbaze skończyli
  • Odpowiedz
ktoś napisał, że 6k brutto to jest dużo w korpo finansowym w dużym mieście.

Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi, że 8k netto to minimum żeby jakoś żyć jak człowiek


@AnonimoweMirkoWyznania: Oba stwierdzenia są prawidłowe, 6k brutto to dużo jak na polskie warunki a godne życie zaczyna się od 8k
  • Odpowiedz
e 6k brutto to jest dużo w korpo finansowym w dużym mieście. Z drugiej strony wiele ludzi tutaj mówi, że 8k netto to minimum żeby jakoś żyć jak człowiek.


@AnonimoweMirkoWyznania: lepiej zapytaj czy typowy wykopek zyje jak czlowiek i czy wogle jest czlowiekiem (na jakimkolwiek poziomie)

wobec tego wszystko sie zgadza XD

zarabiaja 3k i nie zyja jak ludzie, w internecie udaja ze sa kims a sa nikim XD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam kilku znajomych pracujących w korpo jako liderzy wiec co nieco znam stawki. Stażysta obecnie ma 25 brutto za godzinę. Junior dostaje około 4-4.5k brutto. 2 lata doświadczenia zaczyna się 5.5-6k brutto - ogromn zależy od działu, języków i innych skilli jakie wnosisz, ale 6.6k brutto jest jak najbardziej ok.
  • Odpowiedz
Sama kwota zarobków netto niewiele mówi. Musisz przy tym przeanalizować ile Ci zostaje po kosztach stałych.
Opinii, że to biedna stawka się nie przejmuj. Wyżyjesz z niej nawet w stolicy, ale musisz pogodzić się z tym że wszystko będziesz wydawał.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Finanse to tak rozległe pojęcie, że ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli masz na myśli księgowość, to widły sa mniej więcej takie:
Junior: 5-6,5
Regular: 7-8,5
Senior: 8,5-10

Czywiście mówimu o kwotach brutto.
  • Odpowiedz