Wpis z mikrobloga

w Warszawie jeszcze pare miesięcy temu płaciłem 2000 zł za 42 metry na Ursynowie, trochę koloryzujesz ziom


@zamak: to dlaczego już nie płacisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ThomasPol: nie no, jest masa krajów gdzie jest gorzej. My jesteśmy gdzieś po środku. Niestety nie ma u nas i raczej nie będzie kultury wiedzy i kultu wiedzy (jeden z najbardziej religijnych narodów nie bez przyczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i raczej nigdy ekonomicznie się nie odbijemy. Jakby Elon Musk był Polakiem to by nigdy się nie wybił - ludzie by się pukali po głowie i go
@Ogorek95: no nie ma takich cen w Poznaniu. A już na pewno nie za kawalerkę 25m2 25km od centrum. Więc przestań ściemniać. Jest drogo, ale to co piszesz jest kłamstwem. Jeśli jednak widziałeś ogłoszenie mieszkania (patomieszkania) 25m2 za 2500 złotych pod Poznaniem to jest jakaś patologia. Ostatnio wynajmowaliśmy komuś mieszkanie 40m2 w Luboniu k. Poznania i z opłatami nie ma 2500 złotych. Porównywałem ceny i nie odbiegałem od normy.
Nie jesteś. Jesteś tylko w oficjalnych statystykach


@albo_wutka_albo_buk: No tak te mityczne wypłaty pod stołem, które widuje się w Januszexach stołem. Za to gwarantuję ci, że znacznie więcej osób od tych biorących "pod stołem" czy robiących fuchy na lewo pracuje w Januszexach, które zatrudniają poniżej 9 osób (i nie są uwzględnione w statystykach) za minimalną krajową.

Nie zauważyłeś jaki szał zrobił kiedyś Amazon proponując na start jakieś 17 zł brutto? I
@little_muffin: To patrz.Oni tego nie widzą.Gdyby każdy miał możliwość kraść bez konsekwencji to by to robil.W rzadzie robia to na codzień i nie wazne jaka partia.To zjawisko nie tylko w Polsce.Ktos sie martwi o Twoje problemy z kredytem?Nie.Jeszcze cie nazwa idiota ktory wzial kredyt.Na calym swiecie jest tyle idiotow ,ze rece sie same skladaja.Ja tylko obserwuje.
tylko tych na etacie z przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób,

nie ma w tej statystyce lekarza co zarabia 35k na swojej działalności, tak samo prawnika, nawet programisty15k na B2B, stolarza co wystawia paragony tylko na 15 proc. swojej produkcji też nie ma


@SpalaczBenzyny: Nie ma w tej statystyce również tysięcy osób robiących w tzw. "fabrykach smrodu" w Polsce B i C - i gwarantuję ci, że jest ich w społeczeństwie znacznie,
@geronimo80: Z drugiej strony, pewnie znaczna część obywateli w wieku około 30tki, nie robi nic żeby poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Znam osoby, które od dekady potrafią nawijać o tym samym i tkwić w swoim bagnie.
@microkernel: Płaci tyle bo takie są polskie realia. Napompowane sztucznie ceny i wysoka inflacja a w konsekwencji stopy powodują ze typ, który zarabia w Polskich realiach naprawdę dobra kasę za podstawowa potrzebę ludzką, czyli mieszkanie i to nawet nie jakies #!$%@? tylko 40m klitke płaci tyle ze z dobrej pensji zostają mu jakies grosze.