Wpis z mikrobloga

@dziadolek1: ochłoń. To że się wybydłujesz na wykopie to nie poprawi Twoich zarobków, dzikusie polacki.

Zjawiska ukrywania dochodów przez aparatem skarbowym i szarej strefy są faktem. Przecież nikt nie zawyża deklarowanych dochodów żeby płacić więcej podatków i składek prawda?

Więc dane oficjalne MUSZĄ być przekłamane - ile są realnie nie wiem, i nie wie nikt, osobiście myślę, że sporo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@peoplearestrange: A ty myślisz ze ile kosztuje wykończenie deweloperki? Bierzesz mały kredyt, żyjesz na swoim, potem łazienka, potem oszczędzisz to kuchnia. A nie od razu deweloperka za 600k, 200k na wykończenie i się dziwią że ich nie stać. Jprd że auta w salonie drogie też sapiecie? Że jak się nie chce jeździć jak cygan to trzeba od razu audi? Jak pisałam wyżej #!$%@? że się nie da, a jak się pokaże
@60scnds: Jak ty chcesz policzyć szarą strefę skoro nawet skarbówka nie może. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Praktycznie wszyscy fachowcy od budowy i wykończenia nie dają faktur, ludzie z usług, jak fryzjerki, materiały w składach budowlanych przy rabatach dla kupującego, #!$%@? kierowcy zawodowi- najniższa na papierze i wielu innych.
Poza tym najbogatsi nie ujawniają swoich majątków, nie wspominając o lokalnych samorządach gdy ustawiają przetargi i defraudują dofinansowania z
Jak ty chcesz policzyć szarą strefę skoro nawet skarbówka nie może. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nowystaryziel: To Urząd Skarbowy teraz przejął kompetencje GUS? No wiadomo, nikt nie liczy wskaźników gospodarczych, bo się przecież nie da. Wiemy tylko to, co Pani Basia nam na fakturze ujawni. Ja #!$%@?ę, wykopki.

Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych szacuje realny rozmiar szarej strefy w Polsce w 2021 r. na 18,3 proc. PKB,
@Nowystaryziel:

Wykopki typowe są typowe, za dziesięć szesnasta torebunia na kolankach, bo ani minuty dłużej w pracy, bo muszą mieć czas dla siebie, lajftajm balanz, który polega na gapieniu się w ścianę i pisaniu wynaturzeń na wykopie o zwiększaniu ustawowym płac, bo z wypłaty na etacie nie starcza na nic poza opłaceniem chałupy i żarciem.

7 koszty pracodawcy, 5 na umowie brutto, 3,5 dla wykopka za 168 godzin co do minuty.
Nie bój żaby, od lipca fiskus będzie mógł bez podejrzenia przeglądać konta bankowe każdego Polaka, więc wyjdzie wszystko na jaw, jeżeli ludzie nie trzymają kasy w skarpecie.


@Nowystaryziel: Nie wiem po co mi to piszesz i jaki to ma związek z tym, że #!$%@? głupoty.
@Towarzysz_Blackpill: seriously? 1.8k raty to 58 metrów brane 2 lata temu w Wawie tuż przy zakładzie karnym (pdk :) więc mi się coś ten rachunek nie zgadza. Fakt 20% wkład ale dalej. Dla nie wtajemniczonych 1 tramwaj bezpośrednio spod bloku co 5 minut wiezie cię 10 minut do metra i to nie jest zła miejscówka.
@60scnds: Ty #!$%@? głupoty bo nie znasz realiów w Polsce. Skąd gus ma niby wziąć statystykę szarej strefy? Pogadaj z ludźmi w danych zawodach o zarobki. Chyba, że dupsko piecze że zwykły robol zarabia więcej od Cb? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W dzisiejszych czasach fach w ręku to ogromna gotówka- zwykły brukarz, glazurnik, itp załatwiający sobie sam fuchy może miesięcznie i 30 koła przytulić.
Zarabiam 5000 zł netto miesięcznie na umowę o pracę. Nie stać mnie na kredyt na kawalerkę 25m2 pod miastem, do centrum 25km


@Towarzysz_Blackpill: Zarabiam bardzo podobne pieniądze, też UoP. Z jakiegoś bardzo dziwnego powodu normalnie stać mnie było na kredyt i kupiłem za to mieszkanie 2-pokojowe w jednym z największych miast wojewódzkich, a do rynku mam 30 minut piechotą. Kredyt został uruchomiony w tym miesiącu ¯\_(ツ)_/¯

Albo ja jestem jakiś dziwny,