Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Blackpill: To jest chore. Za pensję minimalną powinno się dać żyć, w tym spokojnie wynająć kawalerkę w mieście typu 150k mieszkańców, do tego jedzenie, jakieś minimum rozrywki. A obecnie jak zarabiasz nawet średnią to bez szału. Państwo z góry zakłada że chcę mieć partnerkę.
@kipowrot: a weź dołóż do tego 2 dzieci. I załóż że nie chcesz wegetować i pokazać dzieciakom choć trochę Polski czy świata. I znów się nie klei budżet aż tak dobrze.
@Towarzysz_Blackpill: Dlatego według mnie nie warto wyprowadzać się na własną rękę tylko z kimś. Ja bym na twoim miejscu mieszkał z rodzicami do momentu, w którym znalazłbyś partnerkę i wspólnie wynajęlibyście mieszkanie. Jeżeli ty zarabiasz te 5k a ona zarabiałaby powiedzmy 3,5k to już by było o wiele łatwiej nieprawdaż?

@qrcyrpnx: no nie jest. Ja zarabiam więcej niż 5k netto, moi pracownicy również, a w statystykach nie jesteśmy ujmowani. Średnia krajowa to firmy zatrudniające powyżej 10 pracowników. Nie masz tam inwestorów, wielu osób mających jdg, sportowców itp.
Niestety nie ma danych takich jak średni dochód roczny na PIT obejmujący wszystkich obywateli - wtedy najniższy szczebel piramidy by wyszedł na ulicę ;)
@Towarzysz_Blackpill: To zmień pracę, trzeba się było uczyć potrzebnych rzeczy, ale nie, nie będzie robił w kąkutery, żeby mieć więcej to trzeba ZAPIEPRZAĆ! a nie nic nie robić całe życie i 'daj mnie', teraz może jeszcze Ci się patusie dokładać z mojego b2b? nie wiem o co Ci chodzi, wystarczy nie być leniwym i nie mieć średniego IQ żeby być #programista15k . zrozum, że Cię na to MIESZKANIE zwyczajnie NIE STAĆ
a to wszystko przez to, ze mamy taki chory model, gdzie mieszkania są lokatami kapitału, a powinny być zwykłym dobrem, jak odkurzacz.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: to nie do końca tak. Lokata kapitału dla iksińskiego to przecież nie pustostan tylko mieszkanie które komuś wynajmuje.

Wysokie ceny mieszkań nie wynikają z tego że ludzie w nich lokują kapitał (w sensie to może dodać jakieś 10-15% do czynszu żeby właściciel miał jakiś zysk z inwestycji) tylko
iedy ostatnio oglądałeś ceny wynajmu w Krakowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kawalerki na Złocieniu (praktycznie 15 km od centrum) to teraz koszt od 2200 zł w górę.


@Krs90: wynajmuję 54 m.kw. za 1800 + opłaty (~700 zł) w znacznie lepszej lokalizacji niż Złocień i z tego co wiem - nie jestem w tej okolicy najtańszy..
Jakby w małej wiosce zarabiał 6-7k to by wiara z Wałcza i Jarocina nie #!$%@?ła do pracy do magazynu w Amazonie w Sadach za 4 k brutto. Skąd wy się urywacie.


@wielki_hrabia_spekulacji: praca na budowie jest zazwyczaj ciężka, młodzi nie chcą tak pracować, ba.. nawet starszy nie chcą. 4.5 k to jest minimum ale na czarno.
Znam ludzi pracujących w jednym miejscu przez lata, bez możliwości rozwoju, bez podwyżek prawie, ludziom