Wpis z mikrobloga

Zarabiam 5000 zł netto miesięcznie na umowę o pracę. Nie stać mnie na kredyt na kawalerkę 25m2 pod miastem, do centrum 25km. Wynajem takiej kawalerki z rachunkami to 2500 zł, czyli polowa mojej pensji.


@Towarzysz_Blackpill: to znajdź kobietę i przestań płakać, albo mieszkaj z rodzicami.
  • Odpowiedz
@Ogorek95 #!$%@? kocopoły - kawalerkę w Krakowie, 25 minut trajką od rynku z opłatami za ~1500 idzie wyrwać. Wiadomo, są i za 2000 ale mierzymy siły na zamiary jak sądzę
  • Odpowiedz
wnosi, bo wielu debili zachwalających budowlankę nie wspomina o tym drobnym szczególe, że trzeba #!$%@?ć na dwa etaty, w wyjazdach i w ogóle nie mieć życia.


@DobrzeNaoliwioneLozysko:

Zarabiają więcej niż 5k. Każdy jeden, Polak, Ukrainiec. Nie każdemu życie może ułożyć się tak, żeby zarabiać tyle za pół etatu. Oni nadrabiają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nairoht: nie bredzi, są takie ceny nawet w Poznaniu

@Ogorek95: xDDDDDDDDDD za ponad 45 metrów w poznaniu z czynszem lekko ponad 1600, a op mówi o kawalerce i to 25km od centrum czyli za miastem bredzi w #!$%@? ciekawe gdzie są takie ceny chyba w #!$%@? londynie a nie w polszy
  • Odpowiedz
Co to za bzdury, płacę poniżej 1000 za 100 metrów, a mam właśnie niecałe 25 km do ścisłego centrum Katowic. To jest standardowa stawka w mojej miejscowości.


@elbombero: 25 km od centrum Katowic to jest pole ziemniaków i traktory jeżdżą to się nie dziwie ze takie ceny xD
  • Odpowiedz
@dr_Batman:

@Towarzysz_Blackpill: To przestańcie kupować deweloperkę jak was nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem w "3ajlepiej zarabiających Polaków" a kupiłam mieszkanie z wtórnego, a i tak uważam że nie stać mnie na deweloperkę. I zgadnij co? Za rok dwa będę wolnym człowiekiem z duzym mieszkaniem w kamienicy, a nie z kredo na 30lat zjadającym wysztkie moje zarobki. 25km od np Wrocławia to za
  • Odpowiedz
Największy pracodawca we Wrocławiu to.... Uwaga uwaga... Amazon - że stawka 23zl brutto zrobił wielkie oburzenie w promieniu 50km jak jego autobus jeżdżą (a czasami 100km) bo podbił stawki o lokalnym biznesie i ludzie wolą sie tluic extra 2h per zmiana pod Wrocław i pracować za 4k brutto niż u siebie robić za jeszcze mniej... 6-7k na rękę to kwoty nieosiągalne w Polsce powiatowej dla robola, chyba że wali 300h miesięcznie.


@del855: no i co? 100% ludzi nie pracuje w amazonie.
Ogarnij że jakieś 60-70% ludzi to nieogary, którzy mogą wykonywać proste czynności i jeszcze muszą być z batem poganiani tym czy innym (akord/kierownik poganiający i pilnujący żeby nie srali 4h). Czy nieogarniający rzeczywistości. Dla takich amazon to raj :D 0 skilla potrzebne, tylko umiejętność czytania i #!$%@?.
Znam takiego, 20 lat w betoniarni #!$%@?, za niewiele ponad minimum aktualnie - co ciekawe pensja mu spada w czasie :D bo firma podkręca normy, a koleś się starzeje to już nie może tak
  • Odpowiedz
z rachunkami


@nairoht: prąd, woda, gaz, śmieci, internet, telefon z iphonem w abonamencie, cyfrowy polsat, netflix, amazon prime, apple tv+, xbox game pass, disney+, player, spotify, cda. No nazbieria się ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wielki_hrabia_spekulacji: To mnie #!$%@? z amazonem w sadach, jak zobaczyłem czasu dojazdów np z walcza to się za głowę chwyciłem. Już chooy z zarobkami, ale #!$%@? zmiana 10,5h, 3h w jedna stronę dojazd, czyli poza domem nie ma Cię prawie 17h… co to za życie, a nawet jak jest wolne to przecież trzeba się zregenerować jakoś ( ͡° ʖ̯ ͡°) współczuje tym ludziom, ale z drugiej
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: no tak, ma najniższą i reszta pod stołem ale żeby zarobić te 7k to musi zapewne godzin #!$%@?ć z 250. Zarobki powinny być wyliczane z jednego pełnego etetu bo jak ktoś #!$%@? 320 h i zarobi 7k to nie zarabia dużo tylko #!$%@? dużo. Zdecydowana wiekszosc budowlanki #!$%@? nadgodziny.
  • Odpowiedz
@Admiral16: wiadomo że są i za 2000, za 2500 też XD czyli prawie potwierdziłes to co napisałem. Dał skrajny przykład, fakt, ale nikt mu nie zabrania. 5000 to też skrajnie niskie zarobki jak na miasto i tego nie negujecie
  • Odpowiedz
@ciasny: Wiesz, ale ludzie tutaj płaczą że nie stać ich na kredyt przy pensji 5k, a mieszkanie w centrum miasta im się literalnie należy. Zamiast wziąć się w garść, pracować nadgodziny to jak rząd i banki dawały kredyty każdemu to ludzie załadowali kredyt pod korek, nie obniżyli standardu życia, nie zaczęli ciężej pracować żeby szybko spłacić kredyt i teraz płaczą.
To właśnie leniwe i rozpieszczone społeczeństwo po części doprowadziło do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DADIKUL: Wszędzie, Środa Śląska, Brzeg Dolny, Oława, Długołęka, Trzebnica. Wszystko, w promieniu 25km. Wszyscy #!$%@?ący po prostu by chcieli w deweloperce, w miejsce wojewódzkim, z miejscem parkingowym. Kupiłam za 5,6k za m, w centrum Wrocławia do zamieszkania, gdzie 500m dalej deweloperka kosztowała 11k plus wykończenie. W tej chwili można kupić q centrum Wrocławia, wielką płytę 60m do remontu ale zamieszkania za 400k. Więc skończcie #!$%@?ć że mieszkania są drogie, nowe
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: masz rację, jakiś dzban zarabia 5k i myśli że mu się mieszkanie w centrum Warszawy należy XD trzeba mierzyć siły na zamiary, za 5k można normalnie żyć w mniejszym mieście.
  • Odpowiedz