Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ludzie serio tak marnują wodę? Ale co że ta woda na dnie to inna czy jak? Rozumiem niedopita cole po dwóch dniach wylać ale wodę? Nie dopic i otwierać nowa? Ludzie radzą brite kupić ok ale z brity też będzie niedopijala?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ludzia w dupach się przewraca mówiłem że dawno wojny nie było to byście z kalozy wodę pili
  • Odpowiedz
@mxdsx:

w krańcówce chodzi głównie o bakterie i jaja pasożytów dla ścisłośc

Ale to chodzi o świeżą wodę z kranu (tj. bezpośrednio nalaną z kranu do szklanki) a nie o taką w której wcześniej myłeś krocze.
  • Odpowiedz
@dktr: nastepny mit - woda z dzbanka ZOSTAWIONEGO W TEMPERATURZE POKOJOWEJ bedzie lepsza niz kranowa niz odfiltrowana z dzbanka zostawionego w lodowce

1. Dlaczego picie wody z dzbanka filtrujacego mija sie z celem i co wazniejsze dlaczego w wiekszosci przypadkow bedize gorsze niz kranowa
  • Odpowiedz
@Zygfryt_Janik ogolnie tovzle ze podlewasz kwiatki taką wodą bo jest ona przefiltrowywana kilkukrotnie i pozbawiona wielu minerałów wiec nie dostarczasz roślinom wszystkiego tego czego potrzebują
  • Odpowiedz
  • 0
Walę z kranu od ponad 10 lat bez żadnego filtra w którym się zbiera syf, pleśń, grzyby, porosty i Ziobro. Wrocław here... w sumie we Wrocławiu naprawdę kranówka jest zaskakująco dobra. Mam porównanie z innymi dużymi czy małymi miastami w Polszy i Breslau hast gut wasser. Tak wiem, że filtr trxeba często wymieniać i jest ok wtedy, ale ja nie czuje różnicy z filtrem czy bez.
  • Odpowiedz
@mxdsx:z tego co się orientuję to woda w kranie musi prawnie spełniać pewne normy, tj. być zdarna do picia i jest badana nawet parę razy dziennie. Zawsze jakieś bakterie mogą się trafić, ale jest to ta sama sytuacja jak np. co jakiś czas partia danego produktu zostanie wycofana, bo coś wykryją. No i filtr węglowy na pewno ich nie zabije. Takie informacje wyczytałam kiedyś, nie jestem ekspertem, więc nie we
  • Odpowiedz