Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki drugi język po angielskim polecacie? Wiadomo biorąc pod uwagę stopień trudności / siłę gospodarki danego państwa / możliwości pracy z tym językiem w PL np. #korpo/ dobry na emigrację i pracę z tym językiem lub po prostu na #emigracja (dobre warunki życia) / brak lub mało emigrantów z tego kraju (bo zawsze wezmą nativa) / ogólnie przyszłościowy

- #hiszpanski ciekawy kulturowo, używany poza Hiszpanią ale dużo osób zna w PL więc pewnie mało płatny i ogólnie mniej użyteczny? Z emigracją do Hiszpanii chyba słabo, tym bardziej do Ameryki Płd. W Polsce dużo Hiszpanów więc mają kiepski rynek pracy a u nas znajdą nativa
- #niemiecki - sporo osób zna w PL ale bardzo przydatny w PL do pracy. Czyżby najlepszy kraj do emigracji?
- #francuski - mam wrażenie, że mało osób zna w PL. Chyba lepiej płatny niż niemiecki. Podobno trudny. Jako kraj do emigracji nie wiem
- #niderlandzki - pewnie lepiej płatny ale mniej praktyczny w PL? Podobno dobry kraj do emigracji
- #norwerski - dobrze płatny ale czy jest popyt na to? Kiedyś pamiętam, że był szał na naukę. Podobno spoko do emigracji
- #szwedzki - nie wiem bo na wykopie Szwecja już upadła ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale kraj ładny i melodyjny język. Czy przydatny w PL? Emigracja??
- #wloski - nie wiem

Może jakiś inny? Nie wiem.. duński, fiński, ......? Odrzucając jakieś azjatyckie a biorąc pod uwagę pracę w PL / pracę tam / przydatność/ trudność / zarobki / przyszłość

#jezykiobce #jezyki #nauka #rozwojosobisty #samorozwoj #niemcy #holandia #wlochy #norwegia #szwecja #francja #korpo #korposwiat #praca #codziennysynbozy #polska #swiat #kultura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6274922fe21a371902cabd54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 28
LordSnow: Sam język nie da ci nie wiadomo czego, ale... znajomość takiego angielskiego plus niemiecki to praktycznie gwarancja pracy w jakimś korpo a nie w januszexie, a to bardzo wazne dla zdrowia psychicznego, choćby przy wklepywaniu dokumentów z papieru do pdfa plus klepanie excela, mozliwosci pracy zdalnej a to jest zajebiste, spoko kasa itd plus oczywsicie w razie emigracji jestes w 100x lepszej pozycji. I tak jak kolega wyżej napisał, można
@AnonimoweMirkoWyznania:
Patrząc pod kątem emigracji niemiecki jest potencjalnie najbardziej użyteczny. W Niderlandach prawie wszyscy mówią po angielsku, całkiem sporo po niemiecku. Tj. jeżeli zdecydujesz się tam osiedlić to szybko stwierdzisz, że warto znać lokalny język, ale zanim to nastąpi lepiej skoncentrować się na niemieckim.
Ogólnie z tego co wiem w Niemczech ludzie raczej niechętnie mówią po angielsku, choć większość zna.
We Francji czy Włoszech już ponoć ciężej się dogadać. Sam znam