Wpis z mikrobloga

Może i Polska jest dopiero dziewiąta w pomaganiu Ukrainie, ale za to Polacy są zdecydowanie pierwsi w ciągłym żałosnym domaganiu się wdzięczności, podziękowań i przeprosin.

Bo niby robiliśmy to z dobroci serca i umiłowania do Ukrainy, wcale nie po to, by nie mieć ruskiego wojska rozstawionego na granicy polsko-noworosyjskiej.

#ukraina #rosja #wojna
czerwonykomuch - Może i Polska jest dopiero dziewiąta w pomaganiu Ukrainie, ale za to...

źródło: 04c3ecdac53fbde710b89fc2e9bc48013f4dcec70eea56edc359065f1bf864cb_w800

Pobierz
  • 93
@czerwonykomuch: Byłem tą Danią i Holandią, i Norwegią, która tak zaopatrzyła militarnie Ukraine, że aż wygrywają. Finansowo te instytucje EU rozumiem, że bez wkładu, bo nie należymy pod te instytucje. Jak rozumiem nie jest też liczony wkład finansowy tego co robimy w kraju na rzecz pomocy ponad miliona samych uchodźców, bo już 100% na pewno pracuje od 2 lat. Jak rozumiem tebelka była robiona po dokładnej analizie, odwiedzeniu krajów i sprawdzeniu
@vitovia: proszę bardzo, Polska na siódmym miejscu, ale wciąż na pierwszym w żałosnym udawaniu, że to wszystko z miłości i Ukraina musi na kolanach za pomoc dziękować.

Chodziło wyłącznie o uratowanie Polski i polskiej gospodarki przed ucieczką stąd zagranicznego kapitału, a następnie utworzeniem ponad 500 km granicy z "Noworosją" oraz ciągłymi kacapskimi prowokacjami na niej, wznowieniem poboru, ogromnymi wydatkami na wojsko.

Ukraina dostała broń, Polska dostała (przynajmniej tymczasowe) bezpieczeństwo. Uczciwa wymiana.
czerwonykomuch - @vitovia: proszę bardzo, Polska na siódmym miejscu, ale wciąż na pie...

źródło: Screenshot 2024-02-24 at 18.20.34

Pobierz