Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: Prace zdalna masz na większa skale dopiero od dwóch lat. Na to o czym piszesz potrzeba wiele czasu. Na całym świecie tendencja jest odwrotna. Rozumiem, ze dajesz przykład i sam wyprowadziłeś się z dużego miasta i pracujesz zdalnie co? ;)
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: na zachodzie sa kilikrotnie wyzsze zarobki, znacznie łatwiejsze i prostsze prawo podatkowe. Zgadzam sie z jednym, polacy lubiw byc ruchani w dupe, np.przez taką Panią jak wyzej, próba pomocy kredyciarzom zaora w przyszłości cala klase średnią w tym kraju
  • Odpowiedz
Pierwsze co to decydujesz się na dziecko jak cię stać, nie stać cię to nie robisz dzieciaka. Dalej, nikt ci nie każe robić za grosze, możesz się dokształcić, zmienić branże etc. Jeśli nie stać cię na mieszkanie to wynajmujesz.


@AshtarPL: No to są wspaniałe rady, a potem demografię będziemy ratować masową imigracją.
  • Odpowiedz
Prace zdalna masz na większa skale dopiero od dwóch lat. Na to o czym piszesz potrzeba wiele czasu. Na całym świecie tendencja jest odwrotna


@yggdrasil: Masz rację że potrzeba wiele czasu, ale ten proces już trwa i państwo powinno go wspierać dla dobra zrównoważonego rozwoju kraju. Tendencja odwrotna? Nie wiem jak na zachodzie Europy, ale w USA praca zdalna się mega popularyzuję i programiści masowo opuszczają drogą Kalifornię.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Sam zarabiam dobrze (może nie bardzo, ale lepiej niż większość), sam mam kredyt który jestem wstanie spłacić i nadpłacać, bo wziąłem mieszkanie w dzielnicy która jest daleko od centrum.
Ale jak się dowiaduje że koledzy z Niemczech, Estonii czy rodzina z Anglii ma za taką samą ratę (w przeliczeniu na złotówki) #!$%@? cały dom w podobnej dzielnicy to #!$%@? dostaje. Ok, nie każdy musi mieszkać w mieście, ale powoli ludzie nie będą mieli gdzie mieszkać bo nawet na wiosce ich nie będzie stać.
Chciałbym mieć dziecko w przyszłości - co jest na korzyść wszystkich, w końcu będzie pracować i płacić podatki.
Ale nie wyobrażam sobie tego w Polsce, mimo że cały czas rozwijam się i coraz wyższe stanowiska zajmuje.
Co mi z tego rozwoju skoro brat w Anglii jeżdżac na wózkach widłowych może sobie pozwolić na dom, nowy samochód, dziecko ma co tylko zechce i to bez znajomości ang?
Polska staje się miejscem nie do życia, nawet dla osób które chcą się rozwijać. Zamiast wspierać ludzi to napychamy kasę bankom, rząd nie działa w ogóle w
  • Odpowiedz
a widzisz w całej Europie możesz sobie wziąć kredyt że stałą stopą nawet na dłużej niż 10 lat a u nas banki do tego zmuszono dopiero rekomendacją S w zeszłym roku, by oferowały przynajmniej 5 letenie. Polacy bardzo lubią być ruchani przez banki i korporację o czym świadczy twoja wypowiedź. Jesteśmy kolonią kapitału a nadal zaklinacie rzeczywistość.


@WafleMichaua: no właśnie, bo u nas banki trzeba zmuszać, a co ludzie nie
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: Załózmy, że dzsiaj stać Cię na dziecko, które pije mleko za 10 PLN dziennie, ale przez 4 lata to mleko zdrożało i kosztuje 100 PLN dziennie, a Twoje zarobki nie specjalnie wzrosły.
Kumasz?
  • Odpowiedz
2. Oprocentowanie takiego kredytu przy niskich stopach było horrendalnie wysokie zmniejszając zdolność kredytobiorcy

Dlatego jak ktoś w trakcie posiadania kredytu zmienił pracę, urodziło mu się dziecko, zmienił sposób opodatkowania działalności, to zawsze otrzymywał decyzję negatywną.

Mój przykład - kredyt od 2018 roku, w 2021 chciałem przejść na stałe. W międzyczasie założyłem działalność gospodarczą, zarabiając 2x więcej. Bank odmówił mi stałych, bo jestem ryczałtowcem i muszę co najmniej 2 lata prowadzić działalność gospodarczą. I wiesz gdzie tkwi w tym hipokryzja banków? Bo bank uważa, wyliczając moją zdolność, że przy mojej sytuacji zawodowej nie stać mnie na ratę 2k zł / msc przez 5 lat, ale nie widzi problemu w tym, że za chwilę #!$%@?ą mi ratę 3k zł i więcej xD

I dlatego każdy, kto broni polityki banków jest zwykłym szkodnikiem i każdy rząd, który znajdzie jaja i zajmie się tą patologią bankową w PL ma moje poparcie,


@spacja_enter: Dostałeś odmowę ze względu na ryczałt, a nie na to, że niby okresowo stałe oprocentowanie miało jakiś bardzo wysokie oprocentowanie... Nie miało - sama mam taki kredyt i banki oferowały bardzo dobre warunki, ale faktycznie dla kogoś kto przeszedł na ryczałt to dostać kredyt po wybuchu pandemii to było
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: @DarkZizi: No tak wszystko to jest prawdą, ale nikt ci nie karze mieszkać w duży mieście takim jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Trzeba się liczyć, z tym że ziemi w dużych miastach nie przybywa, natomiast ludzi tak. W mniejszych miastach powiatowych możesz kupić nowe wykończone mieszkanie w cenie 6-7k za metr co wg obliczeń Pani z filmu starczyłoby już na ~20m. Natomiast mieszkania na rynku wtórnym wychodzą
  • Odpowiedz
@DarkZizi: to było KURNA MYŚLEĆ, ŻE NAWET Z NAPOMPOWANĄ ZDOLNOŚCIĄ LEDWO CIĘ STAĆ NA MICHĘ DLA GÓWNIAKÓW, A NIE ŁADOWAĆ SIĘ PO SAME JAJA W KREDYT, DZBANY.
To, że w kasynie możesz wygrać kupę kasy, nie oznacza, że nie możesz tam utopić tyle samo!
  • Odpowiedz