Wpis z mikrobloga

@DarkZizi: @zeusAmadeusz: @resource_1337: Nasze chore państwo nie chroni ludzi tylko banki. Jak mieli zakończyć sprawę frankowiczów , w podobny sposób jak w innych krajach Europy , że to banki by poniosły tego konsekwencje to nie nic nie zrobili chronią banki dodatkowo kredyty na chorych zasadach zmienną stopą , bardzo ciężko wziąć z stałą stopą %. Co do cen mieszkań , to niech w końcu ludzie zrozumieją że nie każdy
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: Polska to nie jest stabilny jak jak możesz nas porownywac do zachodu sory ale mamy taki klimat skoro system podatkowy w ciągu roku zmienia się 3 razy to nie wiesz co będzie za rok a co dopiero za 10 lat, podziekuj pisowi że rozwala ten kraj i nikt go nie uważa za stabilny więc trzeba się pożegnać ze stabilnymi kredytami
  • Odpowiedz
@AshtarPL: „Nikt ci nie każe robić za grosze, możesz się dokształcić zmienić branże” hahahaha Jak z generatora, wykopkowy kuc-libek zawsze znajdzie proste remedium na problemy gospodarczo-społeczne. Tylko kto będzie mu woził paczki, podbijał stempel, wykładał towar który kupi rano, uczył dzieci i leczył bliskich, gdy każdy się przebranzowi?
  • Odpowiedz
@DarkZizi: ja oszczędzałem od dosłownie urodzenia każdy grosz na mieszkanie i po 25 latach kupiłem za gotówkę.
a i tak zostałem wydymany inflacją więc kredytobiorcy niech tak nie jęczą bo oszczędzającym oberwało się jeszcze mocniej
  • Odpowiedz
@zeusAmadeusz: Tak, niech wszyscy dojeżdżają do dużych ośrodków gdzie jest sensowna praca, oczywiście samochodami bo jest #!$%@? zbiorkom, miasta zostawmy funduszom inwestycyjnym, flipperom, kolekcjonerom „apartamentów inwestycyjnych” i górnym kilku procentom. A że taki model powoduje rozlewanie się przedmieść? Korki, tłok, zanieczyszczone powietrze i wiele problemów społecznych? Po co wykopek musi tyle myśleć, ważna jest prosta recepta xD
  • Odpowiedz
Wykop w formie, to normalna sytuacja że dwoje pracujących ludzi zarabiających więcej niż płaca minimalna nie może sobie pozwolić na JEDNO dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rafal-heros: Frankowicze w dużej części zostali oszukani przez banki, co widać teraz po wyrokach sądowych. Kredyty Frankowe to tak naprawdę były skomplikowane instrumenty finansowe, gdzie praktycznie całe ryzyko kursowe było przerzucone na klienta. Mogę się założyć, ze jakby frank spadł dwukrotnie to banki by klientów pozszywali, ze jak tak można zysk banku zmniejszać.

Co do kredytów hipotecznych ze stała stopa to xD, bo tak naprawdę sensowna opcja istnieje od może 2
  • Odpowiedz
Para studentów na umowie zlecenie i bez podatku dla młodych pewnie łatwiej zarobi, niż dorosły na uop.

Pochwal się ile Ty zarabiasz i ile masz dzieci.


@mnemonk: między 15 a 18 tys, a zaczynałem 13 lat temu od 1200 na rękę
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: Jeżeli dwoje dorosłych, pracujących ludzi nie może zaspokoić podstawowych potrzeb, a także zgodnie z interesem każdego państwa przyczynić się do przyrostu naturalnego (jeżeli chcą mieć dzieci), to problemem jest tylko i wyłącznie patologiczny system ekonomiczny.
  • Odpowiedz
Jak rozumiem ludzie, których „stać na dziecko” to zarobki 10 kafli na osobę? Co wy #!$%@? ludzie XD


@MZ23: każdego indywidualna sprawa ale mieć dzieci i płakać, że bieda to tak słabo z byciem odpowiedzialnym, lepiej zacząć od akwarium
  • Odpowiedz
@DarkZizi: bzdura. Można brać kredyt o stałym oprocentowaniu i elo. Ktoś sam do tego kasyna wszedl bo mozna było wygrać tańszy kredyt. No i się okazało że istnieje coś takiego jak cykle koniunkturalne w gospodarce rynkowej
  • Odpowiedz
@DarkZizi: Przeciez ta kobieta sugeruje ze rodzina z dwojka dzieci zarabiajaca minimalna, powinna miec dostep do duzego mieszkania w fajnej dzielnicy Krakowa. Idiotka.
  • Odpowiedz
Pierwsze co to decydujesz się na dziecko jak cię stać, nie stać cię to nie robisz dzieciaka.


@AshtarPL: Przeczysz sam sobie. W przypadku zaciągnięcia kredytu na zmiennym oprocentowaniu, bo tylko taki jest dostępny w PL (5 letnie stałe, to nie stałe, tylko okresowo stałe, bo po 5 latach wskakujesz na ten sam wózek), dzisiaj zarabiając np. 10k zł stać Cię na utrzymanie rodziny, posiadanie dzieci i jeszcze auto w kredycie, a
  • Odpowiedz