Wpis z mikrobloga

Mieszkałem w Anglii - milion Polaków, polskie samotne matki i nie tylko one mogły liczyć na mieszkanie socjalne za pół darmo, Polactwo brało wszystkie benefity jakie tylko mogło ugrać, podobna sytuacja jest w innych krajach, mimo, że nie ma u nas wojny. A NA WYKOPIE "JESTEM 14 LETNIM MAĆKIEM ALBO RUSKIM PRZEGRYWEM I OGŁOSZĘ ŚWIATU,
ŻE U NAS NIE WOLNO, MY MOŻEMY TYLKO BRAĆ, DAWAĆ UKRAIŃCOM NIC NIE WOLNO, REE....PLUSUJCIE JAKI JESTEM MĄDRY"
#ukraina #rosja #wojna
  • 72
@xiv7:

Mieszkałem w Anglii - milion Polaków, polskie samotne matki i nie tylko one mogły liczyć na mieszkanie socjalne za pół darmo, Polactwo brało wszystkie benefity jakie tylko mogło ugrać, podobna sytuacja jest w innych krajach, mimo, że nie ma u nas wojny.


A okej to w takim razie możemy tak u nas robić, nie zważając na żadne konsekwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xiv7: Wiesz, tutaj rzadko kiedy użytkownicy liczą się z faktem, że dla nas Ci ludzie są de fakto inwestycją; fakt, głównie matki z dziećmi, ale w porównaniu do takich młodych byczków w Niemczech, to te kobiety chociaż mają poczucie godności i większość się jednak wstydzi tak żyć u kogoś na garnuszku; szukają pracy, jakoś za specjalnie się nie afiszują, że czegoś im brakuje. Fakt, darmowy bilet i socjał, ale w Czechach
@EbonitowyBogdan: czujesz różnice pomiędzy inflacja 10 a 15%? Czujesz różnice pomiędzy jeszcze gorsza jakością usług publicznych, czujesz różnice pomiędzy tym, że zaraz Polscy zaczną być #!$%@? na Ukraińców że są obywatelami pierwszej kategorii, czujesz różnice pomiędzy że zaraz jakąś partia o poglądach nacjonalistycznych mocno dojdzie do głosu i będzie wskazywała Ukrow jako zło wszystkiego? Zresztą UK to dobry przykład dlatego wyszli m.in z UE.

@xiv7:

tak przeznaczymy na to mniejsze
@xiv7: w sumie ... Dobre pieniądze robiłem wypisując te wszystkie formularze w IE dla Polaków w okolicach 2009. Najlepszy był pijaczek co przekonał FAS żeby dostawać benefity na żonę tylko na podstawie jej dowodu. Jak wpadała kontrola to mówił że teraz jej nie ma bo szuka pracy.
@xiv7: zasadnicza różnica jest taka, że polska patola otrzymywała w UK socjal, dzięki naszemu członkostwu w UE. Na takiej samej zasadzie socjal w Polsce przysługuje Rumunowi, czy Chorwatowi i myślę, że nikt nie ma z tym problemów. Żeby zostać członkiem UE, musieliśmy z kolei spełnić szereg wyśrubowanych wymagań co do stanu gospodarki i społeczeństwa.

Ukraina członkiem UE nie jest i prawdopodobnie długo nie będzie, gdyż cywilizacyjnie bliżej jej do znienawidzonych tu
@oydamoydam: a potem się okazało że Brexit nic nie zmienia w kwestii obecności Polaków i Brytyjczycy poczuli się oszukani xD

Ogólnie co do obecności Polaków na wyspach i tego że są głównymi beneficjentami usług socjalnych to pewnie zależy od miejsca w którym się znajduje, ale wypadałoby podać jakieś źródło, bo z tego co kiedyś czytałem to odniosłem wrażenie że jakoś tak nie było