Wpis z mikrobloga

Mieszkałem w Anglii - milion Polaków, polskie samotne matki i nie tylko one mogły liczyć na mieszkanie socjalne za pół darmo, Polactwo brało wszystkie benefity jakie tylko mogło ugrać, podobna sytuacja jest w innych krajach, mimo, że nie ma u nas wojny. A NA WYKOPIE "JESTEM 14 LETNIM MAĆKIEM ALBO RUSKIM PRZEGRYWEM I OGŁOSZĘ ŚWIATU,
ŻE U NAS NIE WOLNO, MY MOŻEMY TYLKO BRAĆ, DAWAĆ UKRAIŃCOM NIC NIE WOLNO, REE....PLUSUJCIE JAKI JESTEM MĄDRY"
#ukraina #rosja #wojna
  • 72
@xiv7: troche slabe porownanie, fakt jest sporo samotnych Polek ktore dostaja benefity i chaty z councilu za ktore placa z polowe normalnego rentu ale one tez normalnie pracuja. Wiecej jest za to Polakow ktorzy placili wszystkie podatki latami, a nawet przez ten czas nie skorzystali, ani razu z np GP.
@niezdiagnozowany: wszystko o czym piszesz to są problemy państwa Polskiego, które występują u nas już od bardzo dawna i nie są spowodowane przyjazdem Ukraińców do nas. Jedyne co, to kilka kwestii może się uwypuklić. Zdecydowanie Ukraińcy nie stali się obywatelami pierwszej kategorii, a Polacy drugiej.

Przeciez przedszkolom bardziej bedzie oplacalo sie przyjac ukraińskie dzieci niz polskie, bo za polskie nie dostana dotacji.

Obowiązek edukacji przewiduje, że dla wszystkich dzieci musi się
@Faraluch: chyba nie mnie powinienes zawolac.

@pekak:

wszystko o czym piszesz to są problemy państwa Polskiego, które występują u nas już od bardzo dawna i nie są spowodowane przyjazdem Ukraińców do nas.


Ten przyjazd je tylko pogłębi. Nie jestesmy przygotowani na przyjecie takiej fali uchodzców.

Zdecydowanie Ukraińcy nie stali się obywatelami pierwszej kategorii, a Polacy drugiej.


No niestety powoli się tak robi.

Obowiązek edukacji przewiduje, że dla wszystkich dzieci musi
@xiv7: a co mnie i interesuje patologia polska w Anglii? To jest zmartwienie UK, nie nasze, i niech robią to co uważają za słuszne.
Nas natomiast, zwłaszcza teraz, w czasach zbliżającego się kryzysu, nie stać na rozdawanie hajsów dodatkowym 2, a jak wojna się przeciągnie to 4 mln ludzi.
czujesz różnicę między ludźmi uciekającymi od wojny a imigrantami zarobkowymi?


@EbonitowyBogdan: Mój budżet domowy jej nie czuje i budżet państwa też jej nie czuje. Każdy obiad kosztuje tyle samo, niezależnie od tego, kogo się karmi.
Chcesz mi powiedzieć, że "no to trudno, to uchodźcy"?
Więc wyjmij dobrowolnie ze swojego portfela - ile tylko chcesz, może być wszystko - i rozdawaj. Ale od kasy państwowej, pochodzącej z przymusowego poboru podatkowego się odstosunkuj.
@niezdiagnozowany: na tej samej zasadzie możesz powiedzieć, że osoby bez niepełnosprawności są obywatelami drugiej kategorii, bo zdaje się są jakieś dodatkowe punkty za niepełnosprawność podczas przyjmowania do przedszkola. A mówimy nie o tym, że Ukraińcy będą przyjmowani na preferencyjnych warunkach, tylko że przedszkole dostanie dofinansowanie (które będzie np może być potrzebne przy wprowadzeniu tłumacza, albo zatrudnieniu personelu znającego ukraiński/rosyjski). To nie jest systemowa dyskryminacja Polaków, tylko pomoc w asymilacji ludności Ukraińskiej
@pekak:

na tej samej zasadzie możesz powiedzieć, że osoby bez niepełnosprawności są obywatelami drugiej kategorii, bo zdaje się są jakieś dodatkowe punkty za niepełnosprawność podczas przyjmowania do przedszkola.


No i dobrze zauważyłeś nie ma żadnego problemu u mnie z tym, żeby ukraińskie niepełnosprawne dzieci były przyjmowane do przedszkola na takich samych zasadach, jak polskie niepelnosprawne, tak samo jak polskie pelnosprawne i ukrainskie pelnosprawne, na tym polega równość wobe.. ksenofobia oczywiście, przepraszam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@niezdiagnozowany: Tu jeszcze dodałbym problem, że ukraińskie dzieci od razu wchodzą do szkół, razem z polskimi ale nie posiadając szczepień typu polio, krztusiec etc. i żadne Guty czy Simony nie wyją, że TRZEBA SZCZEPIĆ BO BĘDZIE APOKALIPSA!!! jak było przy koronawirusie. A co do głównego wątku, który założył @xiv7 to szkoda strzepić ryja na takich typów z argumentacja, typu chłopski rozum po Amarenie. To jak w Niemczech Polacy kradli fury w
masz jakiś pomysł jak do tego podejść lepiej czy może jak Warzecha uważasz, że odkryłeś Amerykę, bo zauważyłeś, że wojna dotyka nie tylko ludzi, którzy cierpią bezpośrednio w skutek działań zbrojnych?


@Magnolia-Fan: tak zwrócić się na forum UE o relokację uchodźców i nie tworzyc debilnego prawa, na ktore nas nie stać.

@justanotherdude: oj tak xD. Chociaż jedynie tyle dobrze, ze mają trzy miesiące na uzupełnienie szczepień obowiązkowych, ale do tej
tak zwrócić się na forum UE o relokację uchodźców


@niezdiagnozowany: przecież to już się dzieje, w dodatku wszystko wskazuje na to, że władze wnioskują o pieniądze z EU + USA mówi o przyznaniu środków na pomoc humanitarną. A jeśli chodzi o tworzenie debilnego prawa, na które nas nie stać, to niestety trzeba by mieć u władzy inną partię, bo obecna robi to od 2 kadencji i nie potrzebowała do tego nawet
@xiv7: przecież wyjazd tej patoli to najlepsze co spotkało ten kraj. Ale czego się spodziewać jak większośc wykopów urodziła się po dołączeniu polski do unii i nie pamięta polskich husarzy jak spuszczali #!$%@? bo im się tak podoba XD
przecież to już się dzieje


@Magnolia-Fan: jakieś źródło, bo słyszałem, że nasz dumny rząd o nic się krajów zagraminczych nie zamierza prosić.

A jeśli chodzi o tworzenie debilnego prawa, na które nas nie stać, to niestety trzeba by mieć u władzy inną partię, bo obecna robi to od 2 kadencji i nie potrzebowała do tego nawet wojny przy granicy


Szkoda, że aktualna sytuacja ich do tego nie przekonała, żeby to skończyć