Wpis z mikrobloga

Mieszkałem w Anglii - milion Polaków, polskie samotne matki i nie tylko one mogły liczyć na mieszkanie socjalne za pół darmo, Polactwo brało wszystkie benefity jakie tylko mogło ugrać, podobna sytuacja jest w innych krajach, mimo, że nie ma u nas wojny. A NA WYKOPIE "JESTEM 14 LETNIM MAĆKIEM ALBO RUSKIM PRZEGRYWEM I OGŁOSZĘ ŚWIATU,
ŻE U NAS NIE WOLNO, MY MOŻEMY TYLKO BRAĆ, DAWAĆ UKRAIŃCOM NIC NIE WOLNO, REE....PLUSUJCIE JAKI JESTEM MĄDRY"
#ukraina #rosja #wojna
  • 72
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: no dobrze. Ale przecież jakość usług publicznych mieliśmy do dupy. Teraz się zawali, ale przecież kurde jaka alternatywa? Strzelać na granicy? Mur postawić? Niech kacapy se ruchają i mordują do woli? Grozi nam zapaść gospodarcza bo mamy rząd do dupy. I chciałbym jeszcze zaznaczyć, że projekt unijny, który ma rozlokować uchodźców w razie ich większego napływu była blokowana przez Polskę. Tak więc ten tego.
  • Odpowiedz
@xiv7: to, ze gdzies sa glupie przepisy nie oznacza, ze gdy wprowadzi je wiecej krajow, to przestana byc glupie. Oczywisice, ze zadnemu przyjezdzajacemu Ukraincowi nie nalezy sie socjal w Polsce, nie nalezy sie tez on zadnemu Polakowi.
  • Odpowiedz
Zresztą UK to dobry przykład dlatego wyszli m.in z UE.


@niezdiagnozowany: xDDDDDDDDDd to dobry przykład na taki chłoporozumizm, no bo widzimy jak doskonale na tym wyjsciu zyskali xD Z resztą co to za bajdurzenie, UE im narzucało socjal dla Polaków?

Czujesz różnice


@niezdiagnozowany: A ty czujesz różnicę miedzy rządami PiSu, które rozjebują te usługi publiczne od lat a normalnymi rządami?
  • Odpowiedz
@xiv7 ale czemu KŁAMIESZ? Ja się z Tobą zgodzę co do sedna, ale o Polakach biorących benefity to łżesz. Obrzydliwie łżesz.

Na początku były takie naginania systemu w UK, że ludzie brali brytyjskie benefity na dzieci w Polsce i to ukrócili i słusznie. Wcale nie było tak, że polska samotna matka mogła sobie przyjechać i od razu dostać mieszkanie - żadnych praw do tego nie miała, dopiero po jakimś czasie.

A benefity brali i biorą z tego prostego powodu, że obywatele UE mają takie same prawa w innych krajach członkowskich jak u siebie. I tyle. Nie mają preferencyjnego traktowania i to nie jest wyjątek, Brytyjczyk w Polsce miał jak byli w UE takie same prawa jak Polak. I w końcu Brytyjczykom się to przestało podobać więc z UE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7: już #!$%@?ąc od całej otoczki - nie widzisz błędu w swoim rozumowaniu? Za granicą korzystali Polacy, którzy mieszkają za granicą, w Polsce zostali inni Polacy.
A przy okazji - uważasz, że 500+ na ukraińskie dzieci to dobry pomysł? Ja uważam, że fatalny. Nie ma żadnego systemowego rozwiązania, które miałoby zachęcać Ukraińców do pozostania, pracy i płacenia podatków w Polsce. Żadnego. Nie ma lekcji polskiego, nie ma programów aktywizacji zawodowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jagass: nasz głupi rząd nie robi absolutnie nic, żeby Ci ludzie poczuli się tu systemowo potrzebni. Pewnie dużo większym zyskiem dla nas wszystkich (dla Ukraińców też) byłoby przygotowanie na kilka miesięcy ulg dla pracodawców za zatrudnienie takiego Ukraińca. Jak już wejdziesz w system, zaczniesz zarabiać, sam sobie wynajmiesz mieszkanie, a nie mieszkasz u kogoś kątem, to pewnie trudniej będzie cie przenieść do innego kraju. A jak ktoś Ci da 500
  • Odpowiedz
czujesz różnicę między ludźmi uciekającymi od wojny a imigrantami zarobkowymi?


@EbonitowyBogdan: A w jaki sposób ty najwyraźniej znający różnicę ją wyczuwasz? W jaki sposób ją prawnie określić tak by można było ją egzekwować?
  • Odpowiedz
@xiv7: Lecz się w polskim szpitalu a w Brytyjskim. Widzisz różnice ? Nie kasy na zabiegi dla Polaków ale dla Ukraincow juz tak. To jest normalne że obcy ma lepiej niż rodak we własnym kraju ?
  • Odpowiedz
czujesz różnice pomiędzy tym, że zaraz Polscy zaczną być #!$%@? na Ukraińców że są obywatelami pierwszej kategorii


@niezdiagnozowany: nie czuje, zawsze byłem traktowany jako obywatel drugiej kategorii, w tej pierwszej były patusy i samotne matki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz