Wpis z mikrobloga

Mieszkałem w Anglii - milion Polaków, polskie samotne matki i nie tylko one mogły liczyć na mieszkanie socjalne za pół darmo, Polactwo brało wszystkie benefity jakie tylko mogło ugrać, podobna sytuacja jest w innych krajach, mimo, że nie ma u nas wojny. A NA WYKOPIE "JESTEM 14 LETNIM MAĆKIEM ALBO RUSKIM PRZEGRYWEM I OGŁOSZĘ ŚWIATU,
ŻE U NAS NIE WOLNO, MY MOŻEMY TYLKO BRAĆ, DAWAĆ UKRAIŃCOM NIC NIE WOLNO, REE....PLUSUJCIE JAKI JESTEM MĄDRY"
#ukraina #rosja #wojna
  • 72
@niezdiagnozowany:

czujesz różnice pomiędzy inflacja 10 a 15%?

Ukraińcy jak przyjechali do nas to inflację ze sobą przywieźli?

Czujesz różnice pomiędzy jeszcze gorsza jakością usług publicznych,

Ja nie czuję. Wytłumacz mi, w jaki sposób napływ uchodźców pogorszy jakość usług publicznych, a nie złe zarządzanie.

czujesz różnice pomiędzy tym, że zaraz Polscy zaczną być #!$%@? na Ukraińców że są obywatelami pierwszej kategorii,

Koczowanie na dworcu i ułatwiony dostęp do usług (który normalnie
@xiv7: nie rozumiem co ma piernik do wiatraka, w życiu w Anglii nie byłem, polactwo to chyba u ciebie w domu w wielkiej Anglii mieszkało, bo ja nie mam z "polactwem" nic wspólnego. Uważam, że dość mamy rzeczy, które musimy zapewnić uchodzcom i wobec naszej złej sytuacji gospodarczej powinniśmy uważać z tym, czego dawać nie musimy. A w Anglii że dawali naszym rodakom (którzy mieszkają w Anglii nie w Polsce) benefity
@xiv7: Czyli jak Polak w UK brał socjal tzn. że ja tu w PL z automatu muszę się zgadzać na to, że Ukrainiec może też brać socjal? Co to za pokrętna logika? UK niech se robi co chce, jak chcą dawać socjal to niech dają, jak nie chcą to nich tego zabronią. My tu w PL mamy prawo się zachować po swojemu bez względu na to jak zachowała się UK, bo
@xiv7 @xiv7 kuzyn lata temu pracował z żoną w Anglii, w przerwie letniej na studiach z różową pojechalismy tam do roboty to byłem pod wrażeniem jak są doskonale zorientowani w kwestii dojenia państwa w każdy możliwy sposób. Co weekend wpadała znajoma z Polski i robili burze mózgów jak i skąd co jeszcze pociągnąć. Hitem był dzieciak kuzyna w Polsce z poprzedniego malzenstwa na którego dostawal kase ( ͡º ͜ʖ͡
@xiv7: Przyjemność brania i nieprzyjemność dawania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Głęboko podszyte jest to przekonaniem, że zachód jest Polakom coś winny za nasze wieczne cierpienie.
Natomiast my mamy komuś coś dawać? My? Bohaterzy świata, męczennicy i okradzeni po wojnie?
Niech nam oddadzą nasze złoto zrabowane, odszkodowanie zapłacą.
Na razie jest w miarę bez incydentów, ale jeszcze trochę i np. Konfederacja zrobi uliczną manifestację antyukraińskią. Naziole to w
@niezdiagnozowany: muszę przyznać, że wasz towarzysz dowodzący wykonał bardzo inteligentny ruch odwracający kota ogonem, gdzie teraz wyśmiewane jest nazywanie ruskich trolli ruskimi trollami. Dzięki temu możecie spokojnie zarabiać i ćwiercmozgi z Polski łykają wasza propagandę jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że chociaż dobrze idzie zarobić na takiej obrzydliwej zdradzie własnej ojczyzny.
@pekak:

Ukraińcy jak przyjechali do nas to inflację ze sobą przywieźli?


Z dnia na dzień masz dużo więcej osób w Polsce, to chyba cyrkulacja pieniądza i wydatki tez rosną, to tez wpływa na to, ze ludzie wiecej kupuja. Oczywiście moim zdaniem, to miało dość mały wpływ na ceny, ale jakis tam miało. Na pewno dużo większy wpływ beda mialy świadczenia socjalne, ktore już nasz boży rząd zapowiedział oraz konieczność zwiekszenia wydatkow