Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"? Tym bardziej, że to jest adaptacja?
Czy wy nie widzicie ilości absurdów? Jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim i to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne xD
No ale typ w komentarzu porównujący kolor skóry do czołgów, dostał 700 plusów xDDDDD więc jakiej logiki mam się spodziewać po prawakach skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD Czym to w sumie tłumaczyć niż lekkim rasizmem?
Nie ma to jak narzekać na to że Amerykanie kręcą filmy i seriale w których udział biorą ludzie z ich kraju i narzekać że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury xD
Przecież "kultura białego człowieka" nie jest w żaden sposób jednolitym tworem. A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów. Nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na świecie. Oglądając seriale na Netflixie, czy bajki Disneya de facto konsumujecie amerykańską kulturę, czyli kulturę imigrantów. Jeśli się to wam nie podoba, że to wygląda inaczej, niż byście chcieli, to polecam nie oglądać amero-brytyjskich produkcji i ograniczyć się tylko do polskiego kina, będziecie mieli wtedy komfort oglądania produkcji wytworu "białego człowieka" xD
#lotr #amazon #wladcapierscieni #bekazprawakow #bekazpodludzi #seriale
Filippa - Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skór...

źródło: comment_1644580489waSK4KLRVAnkBdNm3ZsDi9.jpg

Pobierz
  • 430
@Filippa: Z wiekiem staję się coraz bardziej rasistowski, ale obsada filmów fantasy mnie nie boli.

Podobnie zresztą jak Shakespeare'a, zwykle mają w brytyjskich wersjach jakichś murzynów w rolach pobocznych, ale to i tak zmyślony świat, nie chodzi o super dokładność etniczną.

Więcej złego robił typowy "murzyn który zginie jako pierwszy" w milionie filmów od lat 80tych do dziś w zasadzie.
@trevoz Z tego co wiem Tolkien nie za bardzo był rasistą i zapewne nie miałby bólu dupy o to, że w serialu, który jest przede wszystkim tylko adaptacją pojawił się jeden murzym na 10 białych osób xd


@Filippa: Tolkien był postępowy ale był też wytworem swoich czasów, gdzie rasizm był naturalny. Dlatego obsadził czarnych w roli podras z peryferii, a najlepsze rasy były białe i wysokie, coś jak Nordycy, zresztą podobnie
@Filippa: Jak bym oglądał film fantasy produkcji japońskiej i bym zobaczył białego czy czarnego człowieka biegającego z kataną i ciachającego potwory to też immersja świata przedstawionego byłaby zaburzona. Jak chcą to niech zrobią wszystkich czarnych elfów, ale niech nie robią z tego wymieszanej papki. Jak jest jakaś wioska na zadupiu to ja oczekuje, że każdy będzie wyglądał tam podobnie, żeby urealistycznić ich odseparowanie od reszty. Po za tym ten kolory skór
@Filippa:

Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"?


Nie, nie przeszkadza mi, że ktoś ma inny kolor skóry. Nie mam nic przeciwko temu, żeby czarny grał Martina Luthera Kinga. Przeszkadza mi, że ktoś ma kolor niezgodny z wyobrażeniem autora w imię jakiejś obłąkanej ideologii.

Tak samo przeszkadza mi czarny elf czy czarna Marta Stuart jak biały Luther King.