Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"? Tym bardziej, że to jest adaptacja?
Czy wy nie widzicie ilości absurdów? Jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim i to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne xD
No ale typ w komentarzu porównujący kolor skóry do czołgów, dostał 700 plusów xDDDDD więc jakiej logiki mam się spodziewać po prawakach skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD Czym to w sumie tłumaczyć niż lekkim rasizmem?
Nie ma to jak narzekać na to że Amerykanie kręcą filmy i seriale w których udział biorą ludzie z ich kraju i narzekać że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury xD
Przecież "kultura białego człowieka" nie jest w żaden sposób jednolitym tworem. A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów. Nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na świecie. Oglądając seriale na Netflixie, czy bajki Disneya de facto konsumujecie amerykańską kulturę, czyli kulturę imigrantów. Jeśli się to wam nie podoba, że to wygląda inaczej, niż byście chcieli, to polecam nie oglądać amero-brytyjskich produkcji i ograniczyć się tylko do polskiego kina, będziecie mieli wtedy komfort oglądania produkcji wytworu "białego człowieka" xD
#lotr #amazon #wladcapierscieni #bekazprawakow #bekazpodludzi #seriale
Pobierz Filippa - Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skór...
źródło: comment_1644580489waSK4KLRVAnkBdNm3ZsDi9.jpg
  • 430
@symetrysta gdzie w wiedźminie masz napisane ze elfy to rasa o białej karnacji? Zdaje mi się że sam autoe książki mówił, że społeczeństwo w wiedźminie bylo różnorodne. A koniunkcja ma to do siebie, że skoro i ludzie i elfy przybyły dzięki niej do konkretnego świata to się ze sobą mieszały xD a geografia świata wiedzmina nawet nie ma wspólnego nic z naszym światem.
Plus wiedzmin to książka o konflikcie rasowym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ZmiksowanaFretka:

Napisałeś o jego wyobrażeniach, jakbyś był przekonany, że na pewno nie wyobrażał sobie czarnego elfa, więc już nie #!$%@? o jakimś rżnięciu głupa XD Nie każdy ma tak ograniczoną wyobraźnie.


Napisałem o tym, jak swoje wyobrażenia przelał na karty powieści. Reszta to twoja wyobraźnia.

po raz kolejny, bo widzę, że nie dociera adaptacja to nie jest wierne odwzorowanie powieści.


Po raz kolejny: czy taka adaptacja MUSI mi się podobać? Czemu
Napisałem o tym, jak swoje wyobrażenia przelał na karty powieści. Reszta to twoja wyobraźnia.

ktoś ma kolor niezgodny z wyobrażeniem autora


@janekplaskacz: gdzie tu napisałeś o jakimkolwiek przelewaniu na karty powieści? Może jednak sobie wyobraziłeś, że o tym napisałeś?

Czemu odbierasz mi prawo do wyrażania własnej opinii?

Nie odbieram, napisałem jedynie abyś nie wypowiadał się za autora.

Dlaczego twoja opinia ma być ta jedyną obowiązującą bo jak nie to zaścianek it'd?
@trevoz: > @Filippa: Tolkien szczegółowo opisał jak wyglądają przedstawiciele danych ras w jego uniwersum. Jaki jest sens, żeby adaptowaćjego uniwersum, a potem wszystko w nim zmieniać?

Sam sobie odpowiedziałeś. Adaptacja rządzi się swoimi prawami. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A dali czarnego ziomka, żeby czarny widz też mógł się z kimś utożsamić, żeby mu się bardziej spodobało i polecił innym czarnym kolegom -> profit
@Filippa: Bo ludzie mają dość tego, że wszędzie wpychają nową retorykę. Nie można już mieć filmów i seriali, gdzie są tylko biali, musi być dywersyfikacja. Za to jest mnóstwo produkcji w których grają tylko czarni i z tym jakoś nie ma problemu? Powstają różne rebooty znanych tytułów w których oryginalnie grali sami biali i heteroseksualni, ale postacie są zastąpione czarnymi, żółtymi, homo i gender fluid. Jednak w drugą stronę to nie
@Filippa: można zostawić pewnie działa, światy tak jak zostały pomyślan, stworzone. Tutaj na samym doborze aktorów się nie skończy, po prostu smierdzi to kolejnym nędznym wyrobem i fani uniwersum mają prawo się oburzać. Ja chcę poczuć klimat Tolkiena, swiata jaki wymyślił a kolejny serial z wątkami na jedno kopyto co poprzednie tylko że kupili prawo do niszczenia marki jaką są książki czy nawet filmowa trylogia sprzed 20 lat.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Filippa: Znowu brzydkie czarne elfy w serialu, który okaże się na 200% kolejną miałką, kolorową, wesołą przygodą D&D bez charakteru i klimatu, mogę się o to założyć. Mam wrażenie, że Amerykańce te średniackie generyczne adaptacje fantasy produkują od foremki w jakiejś fabryce popkulturowego chłamu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Tolkien cóż, nie był ogólnie rzecz biorąc złym człowiekiem, nie dyskryminował nikogo. Ale był produktem swoich czasów, dziś
@ZmiksowanaFretka:

gdzie tu napisałeś o jakimkolwiek przelewaniu na karty powieści? Może jednak sobie wyobraziłeś, że o tym napisałeś?


Serio, jesteś ułomna czy to twój jedyny argument w dyskusji o tym, czy podoba mi się, że elfy opisane w książce jako białe są w filmie czarne? Muszę pisać wprost jak do głupa i nie mogę używać żadnych figur stylistycznych, bo ty każde słowo będziesz traktować wprost i bezpośrednio?

Dobrze wiesz, że pisząc