Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"? Tym bardziej, że to jest adaptacja?
Czy wy nie widzicie ilości absurdów? Jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim i to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne xD
No ale typ w komentarzu porównujący kolor skóry do czołgów, dostał 700 plusów xDDDDD więc jakiej logiki mam się spodziewać po prawakach skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD Czym to w sumie tłumaczyć niż lekkim rasizmem?
Nie ma to jak narzekać na to że Amerykanie kręcą filmy i seriale w których udział biorą ludzie z ich kraju i narzekać że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury xD
Przecież "kultura białego człowieka" nie jest w żaden sposób jednolitym tworem. A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów. Nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na świecie. Oglądając seriale na Netflixie, czy bajki Disneya de facto konsumujecie amerykańską kulturę, czyli kulturę imigrantów. Jeśli się to wam nie podoba, że to wygląda inaczej, niż byście chcieli, to polecam nie oglądać amero-brytyjskich produkcji i ograniczyć się tylko do polskiego kina, będziecie mieli wtedy komfort oglądania produkcji wytworu "białego człowieka" xD
#lotr #amazon #wladcapierscieni #bekazprawakow #bekazpodludzi #seriale
Pobierz Filippa - Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skór...
źródło: comment_1644580489waSK4KLRVAnkBdNm3ZsDi9.jpg
  • 430
@trevoz: bo na fanach nie zarobią tyle hajsu, garstka nerdów, która nikogo już nie obchodzi. Doskonale wiedzą co kręcić żeby się sprzedało. Nie podoba się to nie oglądaj, nauczcie się głosować swoim portfelem i czasem. Mi się wiedźmin podoba a jestem fanem serii, przyjemny serial.
@ZmiksowanaFretka: No bo widzę, że "polska zaściankowość" Cię bardzo boli. A co do autora to się mylisz, autor jeszcze 2 lata temu żył i było jasne jak mają wyglądać prace. Wybitny Tolkienista był na planie produkcji i wszystko sprawdzał, cała ekipa była podobno zgrana i wierząca w swój cel. Christoher umarł i Amazon po chwili zwolnił większość decyzyjnych osób w tym najważniejszą - wyżej wspominanego Tolkieniste. Reszta ekipy odeszła bo stwierdziła,
Pobierz Foxlifejenkins - @ZmiksowanaFretka: No bo widzę, że "polska zaściankowość" Cię bardzo...
źródło: comment_1644581962Wmk9DAhqUW8bxutNaOdhtT.jpg
@ZmiksowanaFretka:

a gdzie ja się wypowiadam za autora?


A gdzie ja się wypowiadam za autora? Napisałem o tym jak autor opisał swoją postać w powieści. To ty to zinterpretowałaś inaczej a teraz rżniesz głupa.

No właśnie to nie trend tylko rzeczywistość


W naszej rzeczywistości panuje teraz trend aby w filmach umieszczać postaci zgodnie z poprawnością polityczną a nie opisem z powieści. Nie myl pojęć (kolejny raz).
No bo widzę, że "polska zaściankowość" Cię bardzo boli.

@Foxlifejenkins: nie interesują mnie twoje urojenia

A co do autora to się mylisz

@Foxlifejenkins: Z czym się mylę?

@Foxlifejenkins: nie chcesz, nie oglądaj. Nikt cię nie zmusza. Zgłoś się ze swoim pomysłem na serial do Tolkien Estate, nic nie stoi na przeszkodzie.

@janekplaskacz: Napisałeś o jego wyobrażeniach, jakbyś był przekonany, że na pewno nie wyobrażał sobie czarnego elfa, więc
@maad ale czego ty nie rozumiesz?
Z tego co wiem to w popkulturze na świecie krasnolud zawsze był niskiego wzrostu i na tym się ta rasa w duzym stopniu opiera więc gdyby miał 2 metry to po prostu by nim nie był. Czy widziałeś kiedykolwiek krasnoluda który ma 2 metry? To nie ma sensu, ale w popkulturze natomiast od zawsze występowały mroczne elfy xD
Elf o ciemnej karnacji nadal nim jest bo
@ZmiksowanaFretka: Obejrzę, mam wykupiony prime akurat mi się w listopadzie kończy by zobaczyć te dwa nieszczęsne odcinki.

Z czym się mylę?

No napisałem Ci xd Wiadome jest co Christopher Tolkien (autor, tak to autor jakbyś nie wiedział) myślał o tym wszystkim. Nawet Ci zaznaczę twoją własną wypowiedź, bo widzę że masz duże problemy.
Pobierz Foxlifejenkins - @ZmiksowanaFretka: Obejrzę, mam wykupiony prime akurat mi się w list...
źródło: comment_1644583268HX3DpbDq50A727X3OZMoAZ.jpg
@ZmiksowanaFretka: Obsadzeniu czarnych? To będzie najmniejszy problem tej adaptacji. Christopher Tolkien dokąd żył zabraniał zmieniać jakkolwiek większych szczegółów. Kolor skóry to jeden kamyczek z całej lawiny. Tolkien Estate zajmowało się przede wszystkim tym, żeby tej lawiny nie było. Christopher był tak rygorystyczny, że nawet najmniejsze zmiany w trylogii Jacksona ostro krytykował. Nie sprzedawał praw przez tyle lat bo nie był zadowolony z proponowanych warunków i nie chodziło tutaj o kasę. Teraz
Pobierz Foxlifejenkins - @ZmiksowanaFretka: Obsadzeniu czarnych? To będzie najmniejszy proble...
źródło: comment_1644583547uY6WfMlsWhDcNCN8ItIKnd.jpg
zabraniał zmieniać jakkolwiek większych szczegółów

@Foxlifejenkins: czyli dalej nie wiadomo, co myślał o obsadzaniu czarnych w roli elfów. Wiadomo, że nie chciał ich w swojej wiernej adaptacji książki a z racji, że go już nie ma, autorzy serialu mogą go modyfikować jak im się żywnie podoba zgodnie z kontraktem. Jeśli by byli tak rygorystyczni, to zapewnili by sobie w kontrakcie veto.
@Filippa: co ma przybycie ludzi podczas koniunkcji sfer do tego, że elfy są rasą o bladej karnacji i delikatnej urodzie? Po za tym akurat dla samych elfów świat w książkach, też prawdopodobnie nie jest ojczysty.