Wpis z mikrobloga

  • 442
Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
  • Odpowiedz
@Fidel1: a myślisz, że Niemcy z byłego NRD nie mają tego samego? Albo holender? Dokładnie te same mechanizmy, z tym że holender czy Niemiec, emigrując nawet do innego kraju, nie traktuje tego jako zmianę życia, wywrócenie do góry nogami wszystkiego, tylko traktuje to jako wyjazd do innego miasta. A co z tego, że mówią innym językiem? Każda emigracja / mobilność wiąże się z kosztem i ryzykiem. Kto nie ryzykuje, szampana
  • Odpowiedz
  • 2
@milvanb Czad, przecież Niemcy z byłego NRD mają ten sam problem z "mobilnościom". Przecież tam wyjeżdżają głównie młodzi, a nie osoby w średnim wieku i starsze, tak samo jak u nas.

Zobacz ile Niemcy wpakowali pieniędzy w byle NRD.
  • Odpowiedz
@azen2: @worldmaster: Najśmieszniejsze w tego typiu argumentacji "pana pisowca" jest to, że zarówno oni jaki i lewica używa ich wobec "obrzydliwych bogaczy". I ich wyobrażenie tego bogacza to obrzydliwy gość jeżdżacy Lamborghini dorobiony na cudzej krzywdzie. W tym samym czasie ludzie serio jeżdżacy Lamborghini zarówno przez PiS jak i przez lewice ma preferencyjne opodatkowanie i kończy się tak, że Bezos i jego Amazon płacą podatki preferencyjne a dupczony
  • Odpowiedz
@erebeuzet: ale ty ogarniasz, że nie każdy może z przeróżnych względów być programistą? Rozumiem, że ludzie, którzy nie są lekarzami, prawnikami i programistami nie zasługują na to, żeby mieć z życia coś więcej niż walka od wypłaty do wypłaty?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek_Licyniusz_Krassus: różnica w sieciowe między zadupiem a dużym miastem potrafi wynieść z 700 brutto. Netto faktycznie z 450 zł (tak strzelam). Przewaga dużego miasta są raczej szanse rozwoju, których na zadupiu nigdy nie zaznasz, albo będą jak gra strategiczna na hard levelu. Jechać tam pracować w jednej robocie do końca dni to raczej średni pomysł ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Podsumowując koszta "sprawiedliwości społecznej" ponosi w rzeczywistości zabijana klasa średnia.


@kuna999: To jest takie lewicowe perpetuum biedakum - niby tak bardzo dbamy o biednych, ale jak tylko biedny zacznie wychodzić na prostą i trochę lepiej zarabiać, to przeistacza się w burżuja, któremu trzeba dosrać, żeby znów był biedny xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Kolorowezworki I co mu z bycia lepszym specjalistą jak specjalista w Polsce to maks. 30-40 tysięcy miesięcznie i to dopiero w wieku 35+. A Oskarek deweloperski jedzie na jednej z kilku kamienic ojca, z której wyciąga miesięcznie ok. 60 tysięcy. Start nie równy a później mimo ciężkiej pracy i tak Oskarka nie dogoni.
  • Odpowiedz
odnoszę się do tego, że nikt nie jest niczyim niewolnikiem a rozmowa o pracę nie jest równoznaczna z zwolnieniem się z pracy obecnej. Jak ci nie pasuje to szukasz czegoś innego, żadna filozofia, gdyby każdy robił miał takie podejście to Januszem musiałyby podnieść im stawki że względu na konkurencję.


@Polnischefuhrer: Jak Ci nie pasuje kraj, to możesz zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niskie podatki są w
  • Odpowiedz
I co mu z bycia lepszym specjalistą jak specjalista w Polsce to maks. 30-40 tysięcy miesięcznie i to dopiero w wieku 35+. A Oskarek deweloperski jedzie na jednej z kilku kamienic ojca, z której wyciąga miesięcznie ok. 60 tysięcy. Start nie równy a później mimo ciężkiej pracy i tak Oskarka nie dogoni.


@kam966: I takich Oskarków deweloperskich masz z 1000 na całą Polskę, a mając 40 koła miesięcznie możesz mieć
  • Odpowiedz
Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"


@erebeuzet: to powiedz temu typowi że jego ulubiona partia znalazła sposób żeby posłowie nie stracili na podwyżce podatków bo to niesprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Przecież podatki powinny być procentowo uzależnione od wypłaty. Z tym, że w Polsce jest za mało progów i potem chyba jest jednak różnica czy ktoś ma 30k czy 200k, a już takie wypłaty są podobnie opodatkowane xD Natomiast Ziobro to bez wątpienia ma jakieś ostre problemy psychiczne i też prawdopodobnie jest socjopatą/psychopatą, bo to, co on odwala to ostro wylatuje poza granice RIGCz-u. Gość nagrywał dyktafonem kolegów na studiach,
  • Odpowiedz