Wpis z mikrobloga

Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
@erebeuzet: Akurat twoja odpowiedź na jego argument o 500zł jest błędna. Poza tym, jeśli chcesz wygrać taką rozmowę, nie możesz dążyć do tego by sobie pokazać jedynie, że on ma takie poglądy i jest idiotą. Jeśli nie wykarzesz zrozumienia i potem pokażesz mu, że taki tok myślenia jest błędny to niewiele różnisz się od niego lub jakiegoś Janusza.

A i nie ma tak z podatkami. Powinieneś mu uświadomić, że podatki powinny
@milvanb

bo gdyby jeszcze Polacy potrafili np. być mobilni, to cały kraj by tylko zyskał.

Tylko ta "mobilność" dobrze wygląda z perspektywy dużego miasta, z perspektywy kogoś kto mieszka na prowincji już nie.
Jak mobilna ma być osoba w wieku 40-50 lat która pracuje za 200 zł więcej niż minimalna, z mieszkaniem wartym 100 tys. zł, z wykształceniem zasadniczym?
@MostlyRenegade No i? Co niby z tego wynika? Jak wszędzie jest progresja to musi to być najlepsze rozwiązanie?
Uważasz że nie można wprowadzać innych rozwiązań, jeśli nigdzie na świecie nie jest takie rozwiązanie stosowane?
@azen2 to o różnej wartości pieniądza choć logiczne nie jest logicznym argumentem dla wyższych podatków. Koniec końców bogatszy nie czerpie z budżetu państwa więcej. Państwo dla każdego obywatela dostarcza takie same usługi takiej samej jakości. Jak się zastanowić to nawet bogatszy ma gorzej, bo programy socjalne są skierowane do ubogich. No więc czemu ma płacić więcej?
@eloar

Koniec końców bogatszy nie czerpie z budżetu państwa więcej. Państwo dla każdego obywatela dostarcza takie same usługi takiej samej jakości.

Nie do końca. Nigdy nie jest tak że wszyscy mają równy dostęp do wszystkiego.
Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartość niż dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"


@erebeuzet: Mogłeś wyjaśnić pisowcowi, że w PL można się rozliczać na paru zasadach. Ogólne, liniowy, ryczałt
Np. na
hmm no niech pomyślę (ty też byś czasami mógł), 500 z 3000 to 1/6, 500 z 10000 to 1/20. Mandat 500 zł dla pierwszego będzie bardziej dotkliwy, bo pewnie to jest maks, ile np. odkłada co miesiąć, a dla drugiego to pewnie z 10% odkładanych pieniędzy.


@sebusik: no i dlatego liniowy jest sprawiedliwy - płacisz np. 10%, pierwszy zapłaci 300zł (zyska 200), drugi 1000 (straci 500)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erebeuzet: dla mnie najlepszy argument PiSowca, który sam się zaorał w trakcie rozmowy to: " za PiSem są Ci którym PiS daje, a ludzie którzy pracuja są do PiSu w opozycji" proste słowa a jednak ukazują wyborcę PiSu. Niestety ktoś kto ciężko pracuje i loży na tą patologie jaka jest rozdawnictwo naszego rządu nie będzie popierał takiego marnotrawstwa...
@Fidel1: a myślisz, że Niemcy z byłego NRD nie mają tego samego? Albo holender? Dokładnie te same mechanizmy, z tym że holender czy Niemiec, emigrując nawet do innego kraju, nie traktuje tego jako zmianę życia, wywrócenie do góry nogami wszystkiego, tylko traktuje to jako wyjazd do innego miasta. A co z tego, że mówią innym językiem? Każda emigracja / mobilność wiąże się z kosztem i ryzykiem. Kto nie ryzykuje, szampana nie
@azen2: @worldmaster: Najśmieszniejsze w tego typiu argumentacji "pana pisowca" jest to, że zarówno oni jaki i lewica używa ich wobec "obrzydliwych bogaczy". I ich wyobrażenie tego bogacza to obrzydliwy gość jeżdżacy Lamborghini dorobiony na cudzej krzywdzie. W tym samym czasie ludzie serio jeżdżacy Lamborghini zarówno przez PiS jak i przez lewice ma preferencyjne opodatkowanie i kończy się tak, że Bezos i jego Amazon płacą podatki preferencyjne a dupczony jest ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek_Licyniusz_Krassus: różnica w sieciowe między zadupiem a dużym miastem potrafi wynieść z 700 brutto. Netto faktycznie z 450 zł (tak strzelam). Przewaga dużego miasta są raczej szanse rozwoju, których na zadupiu nigdy nie zaznasz, albo będą jak gra strategiczna na hard levelu. Jechać tam pracować w jednej robocie do końca dni to raczej średni pomysł ¯\_(ツ)_/¯
Podsumowując koszta "sprawiedliwości społecznej" ponosi w rzeczywistości zabijana klasa średnia.


@kuna999: To jest takie lewicowe perpetuum biedakum - niby tak bardzo dbamy o biednych, ale jak tylko biedny zacznie wychodzić na prostą i trochę lepiej zarabiać, to przeistacza się w burżuja, któremu trzeba dosrać, żeby znów był biedny xD
@Kolorowezworki I co mu z bycia lepszym specjalistą jak specjalista w Polsce to maks. 30-40 tysięcy miesięcznie i to dopiero w wieku 35+. A Oskarek deweloperski jedzie na jednej z kilku kamienic ojca, z której wyciąga miesięcznie ok. 60 tysięcy. Start nie równy a później mimo ciężkiej pracy i tak Oskarka nie dogoni.
odnoszę się do tego, że nikt nie jest niczyim niewolnikiem a rozmowa o pracę nie jest równoznaczna z zwolnieniem się z pracy obecnej. Jak ci nie pasuje to szukasz czegoś innego, żadna filozofia, gdyby każdy robił miał takie podejście to Januszem musiałyby podnieść im stawki że względu na konkurencję.


@Polnischefuhrer: Jak Ci nie pasuje kraj, to możesz zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niskie podatki są w Kongo,
I co mu z bycia lepszym specjalistą jak specjalista w Polsce to maks. 30-40 tysięcy miesięcznie i to dopiero w wieku 35+. A Oskarek deweloperski jedzie na jednej z kilku kamienic ojca, z której wyciąga miesięcznie ok. 60 tysięcy. Start nie równy a później mimo ciężkiej pracy i tak Oskarka nie dogoni.


@kam966: I takich Oskarków deweloperskich masz z 1000 na całą Polskę, a mając 40 koła miesięcznie możesz mieć w
Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"


@erebeuzet: to powiedz temu typowi że jego ulubiona partia znalazła sposób żeby posłowie nie stracili na podwyżce podatków bo to niesprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@erebeuzet: Przecież podatki powinny być procentowo uzależnione od wypłaty. Z tym, że w Polsce jest za mało progów i potem chyba jest jednak różnica czy ktoś ma 30k czy 200k, a już takie wypłaty są podobnie opodatkowane xD Natomiast Ziobro to bez wątpienia ma jakieś ostre problemy psychiczne i też prawdopodobnie jest socjopatą/psychopatą, bo to, co on odwala to ostro wylatuje poza granice RIGCz-u. Gość nagrywał dyktafonem kolegów na studiach, teraz