Wpis z mikrobloga

Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
@erebeuzet: To o mniejszej wartości, jakie 500 złotych ma dla różnych osób, to bardzo logiczny argument i znajduje swoje potwierdzenie w teoriach ekonomicznych (nazywa się to użyteczność krańcowa pieniądza), które sugerują wyższość progresji podatkowej nad podatkiem liniowym. Natomiast argument o tym, że nie każdy może być prezesem, też jest bardzo trafiony, bo to prawda, gdyż w każdym społeczeństwie ludzi wykonujących najprostsze prace, takie jak sprzątanie czy praca w supermarkecie, będzie o
@MostlyRenegade: szukanie pracy nie oznacza, że masz się zwalniać, znów mamy przez to przechodzić? Jak nie zobaczysz to się nie dowiesz, a Janusz będzie Cię #!$%@?ć całe życie, bo po co szukać gdzie indziej skoro tyle lat tu pracuje. Zajebista logika xD a później mamy Zbyszków i Januszy co pracują 30lat w jednym zakładzie utylizacji smrodu i nowi na start mają lepsze warunki od nich xDDD