Wpis z mikrobloga

Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
@azen2 to o różnej wartości pieniądza choć logiczne nie jest logicznym argumentem dla wyższych podatków. Koniec końców bogatszy nie czerpie z budżetu państwa więcej. Państwo dla każdego obywatela dostarcza takie same usługi takiej samej jakości. Jak się zastanowić to nawet bogatszy ma gorzej, bo programy socjalne są skierowane do ubogich. No więc czemu ma płacić więcej?
@eloar

Koniec końców bogatszy nie czerpie z budżetu państwa więcej. Państwo dla każdego obywatela dostarcza takie same usługi takiej samej jakości.

Nie do końca. Nigdy nie jest tak że wszyscy mają równy dostęp do wszystkiego.
Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartość niż dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"


@erebeuzet: Mogłeś wyjaśnić pisowcowi, że w PL można się rozliczać na paru zasadach. Ogólne, liniowy, ryczałt
Np. na
hmm no niech pomyślę (ty też byś czasami mógł), 500 z 3000 to 1/6, 500 z 10000 to 1/20. Mandat 500 zł dla pierwszego będzie bardziej dotkliwy, bo pewnie to jest maks, ile np. odkłada co miesiąć, a dla drugiego to pewnie z 10% odkładanych pieniędzy.


@sebusik: no i dlatego liniowy jest sprawiedliwy - płacisz np. 10%, pierwszy zapłaci 300zł (zyska 200), drugi 1000 (straci 500)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erebeuzet: dla mnie najlepszy argument PiSowca, który sam się zaorał w trakcie rozmowy to: " za PiSem są Ci którym PiS daje, a ludzie którzy pracuja są do PiSu w opozycji" proste słowa a jednak ukazują wyborcę PiSu. Niestety ktoś kto ciężko pracuje i loży na tą patologie jaka jest rozdawnictwo naszego rządu nie będzie popierał takiego marnotrawstwa...