Wpis z mikrobloga

  • 442
Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
  • Odpowiedz
@erebeuzet: że bogatszy więcej płaci podatków od biednego, to nic złego.
Źle jest, jak bogaty ma płacić ich jeszcze więcej, bo rząd musi dać biednemu wmawiając mu, że jest biedny gdyż bogaty mu nie pozwala być bogatym - i to jest social.

Pewnie o to Ci chodzi ale nie umiesz tego uargumentować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#!$%@? ile lewków (też krypto) wybiło w komentarzach


@su1ik: I to mówi gość, który spieprzył do jednego z najbardziej lewicowych krajów na świecie. Pacan na poziomie muzułmanów, co uciekają do Francji wprowadzać szariat.
  • Odpowiedz
@TheJaster: No i mi to nie przeszkadza jakoś super bardzo, że siedziałem po nocach pracując lub ucząc się, ale niech te #!$%@? mnie teraz nie okradają z owoców tego, bo zaplecze finansowe w postaci rodziny mam żadne. Tymczasem PiS z takich jak ja robi multimilionerów latających prywatnymi odrzutowcami, gardzę mocno
  • Odpowiedz
tak, bogaty nie ma dostępu do socjalu, bo za dużo zarabia. To już wskazałem. Czyli oczekuje się od niego większego wkładu, a usług ma dostępnych mniej.


@eloar: Bogaty akurat zawsze z usług korzysta więcej. Ma większy majątek - bardziej korzysta z usług policji. Częściej korzysta z dróg, z urzędów, z paszportów itd
  • Odpowiedz
@erebeuzet: No i pisowiec ma lepsze argumenty. Bo zgubiłeś całkowicie sens sporu. Nie chodzi o to, że bogaci mają płacić takie same podatki jak biedni. Chodzi o to, że ta pseudoreforma doprowadza właśnie do sytuacji, gdzie zwykli ludzie zarabiający 3k albo 5k tracą, a mieli zyskać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fan_Morawieckiego jak częściej z policji korzysta? Policja tak samo majątek i życie każdego obywatela chroni. Jeśli stan posiadania ma wpływać na wyższą ochronę, to bogaty zapłacił więcej podatku VAT, bo od każdej posiadanej rzeczy. Proporcjonalnie ochrona może być taka sama ilościowo zapłacił za tą usługę więcej.

Na drogi więcej płacisz im więcej jeździsz. Piesi i rowerzyści nic nie płacą niezależnie jak dużo korzystają.
  • Odpowiedz
twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji


@erebeuzet: To nieprawda :( Słabe geny w głowie są za to bardziej odpowiedzialne niż decyzje życiowe. Znam kogoś, kto od małego co przeczytał, to już pamiętał. Takiej osobie to łatwo dojść daleko...
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Chwalisz się, że pisowiec zaoral Cię logicznymi argumentami? XD


@worldmaster: nie trzeba być prezesem, żeby zarabiać dobrze. W USA sprzedawcy czasami zarabiają więcej niż prezesi bo robią za prowizję.

Na wykopie też często sprzedawcy się śmieją z programistów i mówią: "Tylko tyle się u was zarabia? A z gazet to brzmi jak jakieś el dorado".

Tak samo programista może zarabiać więcej niż jego manager i piłkarz może
  • Odpowiedz