Wpis z mikrobloga

  • 442
Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
  • Odpowiedz
Nie ma takiego samego startu, ale to nie znaczy, że nie może się wybić. Dobre wyniki w nauce, później studia w dużym mieście i utrzymanie na stypendium socjalnym i naukowym plus jakimiś innymi dodatkami i się kręci. Dodaj sobie do tego wytrwałość i sumienność. Z Igora może być lepszy specjalista niż z Oskarka


@Kolorowezworki: No i zobacz o ile więcej pracy musi włożyć w swoją edukację Igor, aby być na
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: I pamiętaj, że Oskarek dzięki temu, że otacza się podobnymi do siebie ma też łatwiej na rynku pracy bo kolegi ojciec ma firmę i zatrudni Oskarka bez problemu i przyuczy. Jego kolega, z którym jeździł w Alpy pracuje w jakiejś korpo i mu pomoże w rekrutacji do tego korpo. A Igor? Kogo zna? Kto mu pomoże na studiach ze stażem? W wakacje zamiast iść na fajny projekt do korporacji,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek_Licyniusz_Krassus: przykładowo po jakimś kursie projektowania wnętrz można iść do robienia bardzo prostych projektów łazienek i kuchni.Nie trzeba tutaj architekta. To już daje więcej kasy niż praca w łagropol stonka.
Jakąś obsługa salki wizualnej w jakimś biurowcu, po kursie językowym i obsługa komputera i Worda już jest w zasięgu i tam też więcej idzie zarobić. Nie jest się skazanym na pracę na wydobyciu na całe życie, czasem trzeba się tylko
  • Odpowiedz
@azen2: @Cierniostwor: ale ja myślałem, że u nas w państwie podatki dochodowe są ustalane na poziomie jakiegoś procentu, a nie sztywnych kwot. Jeśli ktoś o większych dochodach płaci takie same kwotowo podatki, to może oznaczać, że poświęca czas na jakąś optymalizację podatkową lub w skrócie ponosi innego rodzaju koszty, które można odliczyć
  • Odpowiedz
a na poważnie, co złego jest w rozwarstwieniu społecznym samym w sobie?


@Lugi: Wzrost przestępczości, spadek innowacyjności, powstawanie zastałych kast społecznych, pauperyzacja społeczeństwa jako ogółu
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Takie proste projekty to u mnie w lokalnych sklepach robią od ręki i to za darmo, jeżeli bierzesz materiał. Do tego w większych miastach robią to studenci. Kuzynka robi w tej branży i opowiada, że w tym biznesie konkurencja jest duża a studenci zaniżają jeszcze stawki.
I na obsłudze takiego WORDa ile więcej taka kobieta zarobi? I dlaczego firma ma zatrudnić 40-latkę po kursie a nie 25-latkę po studiach?
  • Odpowiedz
przykładowo po jakimś kursie projektowania wnętrz można iść do robienia bardzo prostych projektów łazienek i kuchni.Nie trzeba tutaj architekta. To już daje więcej kasy niż praca w łagropol stonka.

Jakąś obsługa salki wizualnej w jakimś biurowcu, po kursie językowym i obsługa komputera i Worda już jest w zasięgu i tam też więcej idzie zarobić. Nie jest się skazanym na pracę na wydobyciu na całe życie, czasem trzeba się tylko troche ruszyć. Przykłady
  • Odpowiedz
Natomiast argument o tym, że nie każdy może być prezesem, też jest bardzo trafiony,


@azen2: ale nie żyjemy w układzie zamkniętym. Polski rynek bez problemu mógłby wchłonąć setki tysięcy nowych specjalistów. Zachodnim firmom bardziej się opłaca zatrudniać u nas niż u siebie za 3x tyle.
  • Odpowiedz
Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "


@erebeuzet: przecież to jest bardzo dobry i logiczny argument nawet dla paróweczkowców xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fidel1: podatek pogłówny już był. W Wielkiej Brytanii i Imperium Rosyjskim. I w obu krajach z niego zrezygnowano. Czyli był gorszy. Darwinizm społeczny.
¯\_(ツ)_/¯
@kam966: @not_me: podatki powinny być zależne nie od dochodu ale od majątku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marek_Licyniusz_Krassus: Po co zatrudniać kobietę po 40? Raczej nie pójdzie w ciążę, dłużej popracuje a nie zawinie się po roku dwóch. Do tego babki w tym wieku w znanych mi pracach zachowują się poważniej od tych młodszych i mają jakieś doświadczenie i większy spokój wynikający z wieku. Mnie się lepiej pracuje niż z młodymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiadomo, że jest różnie ale ja nie rozumiem
  • Odpowiedz
  • 2
@Fidel1 tak, bogaty nie ma dostępu do socjalu, bo za dużo zarabia. To już wskazałem. Czyli oczekuje się od niego większego wkładu, a usług ma dostępnych mniej.
  • Odpowiedz