Wpis z mikrobloga

Z wczorajszych rozmów z pisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pisowiec - "bogaci powinni płacić wieksze podatki, bo to nie w porządku, ze jak np obaj płacimy 500zl podatku i ja mam wypłatę 3000 a on 10000 to dla niego te 500zl ma mniejszą wartosc niz dla mnie"

Ja-"nikt ci nigdy nie zabraniał dobrze zarabiać, twoje możliwości finansowe to pokłosie twoich życiowych decyzji"

P-"ale nie każdy moze byc prezesem. Sa potrzebni ludzie ktorzy wykonuja prosta robotę "

W dalszej czesci po moim narzekaniu na polski lad

P- " jak ci się nie podoba jak rządzi pis to mozesz kandydowac do sejmu i zmienić Polskę "
( ͡º ͜ʖ͡º)

No i hit "zbigniew ziobro to bardzo inteligentny i dobry człowiek i ja mu ufam pod każdym wzgledem"

No to tyle
#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 242
@Polnischefuhrer: bo gdyby jeszcze Polacy potrafili np. być mobilni, to cały kraj by tylko zyskał. Dlaczego? Polska to wielki kraj, wiele terenów o których gospodarka zapomniała. Stamtąd ludzie powinni uciekać jak w czasie wojny, a jak jest w Polsce? a, jest źle, ale co ja tam będę jechał do Warszawy za pracą. Tam podobno same geje i drożyzna. I tak się żyje, wiadomo że na magazynie, czy w Lidlu na kasie
@erebeuzet: Akurat twoja odpowiedź na jego argument o 500zł jest błędna. Poza tym, jeśli chcesz wygrać taką rozmowę, nie możesz dążyć do tego by sobie pokazać jedynie, że on ma takie poglądy i jest idiotą. Jeśli nie wykarzesz zrozumienia i potem pokażesz mu, że taki tok myślenia jest błędny to niewiele różnisz się od niego lub jakiegoś Janusza.

A i nie ma tak z podatkami. Powinieneś mu uświadomić, że podatki powinny
@milvanb

bo gdyby jeszcze Polacy potrafili np. być mobilni, to cały kraj by tylko zyskał.

Tylko ta "mobilność" dobrze wygląda z perspektywy dużego miasta, z perspektywy kogoś kto mieszka na prowincji już nie.
Jak mobilna ma być osoba w wieku 40-50 lat która pracuje za 200 zł więcej niż minimalna, z mieszkaniem wartym 100 tys. zł, z wykształceniem zasadniczym?
@MostlyRenegade No i? Co niby z tego wynika? Jak wszędzie jest progresja to musi to być najlepsze rozwiązanie?
Uważasz że nie można wprowadzać innych rozwiązań, jeśli nigdzie na świecie nie jest takie rozwiązanie stosowane?