Wpis z mikrobloga

zacząłem się rozglądać za ekipą budowlaną do generalnego remontu mieszkania (55m2) i ich wyceny mnie zwalają z nóg:

- Ekipa 1: 46k pln za samą robociznę, termin za 3 miesiące
- Ekipa 2: 50k pln za samą robociznę, termin za pół roku
- Ekipa 3 - jakiś mietek sam robi - 35k pln, termin w marcu

Do zrobienie nie jest tak dużo:
- przeróbki elektryki
- gładzie, malowanie panele
- przeróbki hydrauliki
- skucie łazienki i zrobienie nowej
- montaż drzwi itp

Serio budowlańcy już tak odjechali z cenami? Wydaje mi się ża za taką robotę powinni wziąć max 20k

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 130
  • Odpowiedz
@Viado: Nie wiem jakie miasto i jaki stan mieszkania, ale to jest szukanie jelenia. Znam takiego jednego. Robi porządnie żeby nie było, ale jak chyby wszyscy z budowlanki ma terminy na pół roku do przodu. Więc jak ma taki bufor, to rzuca ceny z dupy i czeka aż ktoś się zgodzi. Jak się bufor czasowy zmniejsza to schodzi z ceny.
  • Odpowiedz
@Viado:

Do zrobienie nie jest tak dużo


To jakiś żart? Brzmi jakby mieszkanie miało zostać porządnie skute, przerobione i doprowadzone do ładu.

Ceny nie wyglądają na wygórowane. O ile nie mieszkasz w jakieś dziurze typu Grudziądz albo Łuków, to nie znajdziesz nic radykalnie tańszego
  • Odpowiedz
Całe życie się uczyłeś i nie nauczyłeś się się szanować swojego własnego czasu? Skoro tyle czadu poświęciłeś pogłębianiu wiedzy to jesteś ekspertem, który ceni swój czas. Kimś, kto na taki remont powinien zarobić w dwa, trzy miesiące.
Nie ma najmniejszego sensu rzucać kwotami, bo na wycenę ma wpływ zbyt wiele czynników- lokalizacja, terminy, standard.
Skoro masz już 3 wyceny, to masz już wstępne pojęcie, czego sie spodziewać. Wstępne, ponieważ powinieneś mieć rozpisany
  • Odpowiedz
Ja wykanczalem w grudniu 2021 i zapłaciłem 40k za robociznę + materiał. Stan deweloperski więc weszły sufity podwieszane na stelażu, gładzie, malowanie, położenie płytek, cała łazienka od 0. Kraków.
  • Odpowiedz
@ShoCku: wiadomo, tylko potem takich specjalistów i tak trzeba pilnować bo finalnie dostaje się coś krzywo, zrobione na #!$%@? albo że się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mi za 5k robi łazienkę w Krakowie koleś z polecenia. Widziałem jego prace w kilku miejscach i porządnie zrobione. Meble w kuchni 12k a resztę zrobie sam.
  • Odpowiedz
@Viado: Ja po znajomości robiłem remont 62m za 45k (+3k za skucie i wywóz tynków, ale to inna ekipa), ale to było ponad 3 lata temu, poza tym elektrykę zrobiłem sam z kumplem
Także ceny normalne.
Teściowa w Gdańsku w Falowcu robiła remont i ok 35k dała bez materiałów ofkorz
Tanio to już było, poza tym jeśli ktoś chce pracować w takim pyle i syfie to ceni się, ja np nie
  • Odpowiedz
@Viado: u mnie majster za 3 tygodnie roboty po 10-14h wziął 7,5k... Termin zaklepałem 1,5 roku temu. Miał do zrobienie łazienkę, płytki w pokoiku 5m^2, elektrykę, panele, malowanie antresoli, płytki na ścianę w kuchni... Zamieszkał u mnie na ten czas i łupał od rana do nocy. Pan około 60 lat. Jakość... Nic nie mam tak dobrze zrobione w mieszkaniu jak to co on zrobił. Jestem zachwycony i już zaklepałem u niego
  • Odpowiedz
@Viado: Czy drogo czy nie to zależy jeszcze gdzie. Mi udało mi się z marszu dorwać fajną ekipę (majster, pracownik co też wszystko robił i pomocnik to czarnej roboty), spędzili na piętrze w stanie surowym 2 miesiące: karton gipsy na sufity skosy i ścianki działowe. Jak już zrobili to nie śpieszyło im się na nową robotę to jeszcze płytki, panele i malowania, drzwi. Całość ciut powyżej 35k. Ale za to dałem
  • Odpowiedz
@r102: z 50 tys brutto jak ma wyjsc 20 tys netto i po 3 ka na robola w 4 osobowej ekipie. Gdzie? Wykopki daja sie ruchac na hajs i jeszcze ti tlumaczą. Ci wszyscy fachowcy to cwaniaki i zyciowe nieudaczniki co dorwaly sie do koryta banki spekulacyjnej. Z 50tys brutto wyjdzie po 10tys na 4 osobowa ekipe roboli, czyli za zrobienie 14 metrow xd
  • Odpowiedz