Wpis z mikrobloga

zacząłem się rozglądać za ekipą budowlaną do generalnego remontu mieszkania (55m2) i ich wyceny mnie zwalają z nóg:

- Ekipa 1: 46k pln za samą robociznę, termin za 3 miesiące
- Ekipa 2: 50k pln za samą robociznę, termin za pół roku
- Ekipa 3 - jakiś mietek sam robi - 35k pln, termin w marcu

Do zrobienie nie jest tak dużo:
- przeróbki elektryki
- gładzie, malowanie panele
- przeróbki hydrauliki
- skucie łazienki i zrobienie nowej
- montaż drzwi itp

Serio budowlańcy już tak odjechali z cenami? Wydaje mi się ża za taką robotę powinni wziąć max 20k

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 130
  • Odpowiedz
@r102: nawet to co chciales napisac zeby wybronic tezy napsiales zle.

Jest 19% a to co napisales dalej mozna wrzucic w koszty.

3tys netto z 55tys brutto na umowie to jest jakas chora logika. Gdyby jezdzili do pracy s klasą na trasie poznan warszawa to takiej sumy nie daloby sie osiagnac
  • Odpowiedz
@gracilis: skąd wziąłeś te 55tys brutto? Mówimy o 20tys. 19% od tego zostaje 16tys, księgowy 500zł, paliwo niech wyjdzie 400zł. narzędzia 300zł, zostaje 13900zł do tego dolicz zus jeśli są wszyscy zatrudnieni i podziel zarobek na 3 osoby.
  • Odpowiedz
@r102: no tak, 3k za zrobienie na głowę 17 metrów to jest mało? To jest jeden większy pokój i kawał przedpokoju.
W wyliczeniach powyżej podano, że norma to 1000zł za metr robocizny. Licząc kwotę 55tys czyli tyle co ma OP wyjdzie zysk na głowę 8,5k netto za zrobienie jeżeli pracują 3 osoby. Założyłem jeszcze że sam właściel rozlicza się tak jak pracownik(czego się nie robi). Tak to jest dużo pieniędzy
  • Odpowiedz
  • 0
@gracilis ja pisałem że 20tys to kwota nierealna na wykończenie takiej chaty co niektórzy skwitowali że tyle to powinno kosztować
  • Odpowiedz
@r102: nie znam sie, ale te 300 na narzędzia to w sensie za ich zużycie czy co? Przecież nawet taka lepsza wkrętarka to kilka razy tyle. Nie mówiąc już o sprzęcie do cięcia gresu czy ui wie czego co teraz ludzie robią
  • Odpowiedz