Wpis z mikrobloga

zacząłem się rozglądać za ekipą budowlaną do generalnego remontu mieszkania (55m2) i ich wyceny mnie zwalają z nóg:

- Ekipa 1: 46k pln za samą robociznę, termin za 3 miesiące
- Ekipa 2: 50k pln za samą robociznę, termin za pół roku
- Ekipa 3 - jakiś mietek sam robi - 35k pln, termin w marcu

Do zrobienie nie jest tak dużo:
- przeróbki elektryki
- gładzie, malowanie panele
- przeróbki hydrauliki
- skucie łazienki i zrobienie nowej
- montaż drzwi itp

Serio budowlańcy już tak odjechali z cenami? Wydaje mi się ża za taką robotę powinni wziąć max 20k

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 130
  • Odpowiedz
@Viado: za dużo, ja za robotę całej chaty 200m zapłaciłem 60k ekipie a sporo mieli do zrobienia, ocieplenie poddasza, dwie łazienki, sztukaterie itp.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Teraz robisz XD a wystarczy ze banki będą odmawiały dodatkowo 100 umów kredytowych miesięcznie w skali jednego miasta i już zacznie się toczyć kulka śniegu.

Kto nie odrobił pracy domowej i nie pamięta exodusu w Irlandii sprzed paru lat to niech lepiej zapnie pasy. Inflacja i jej skutki dopiero się rozkręca

Nie życzę nikomu źle bo szanuję ludzi pracy, ale wyglada na to że ludzie pracy szanują tylko pieniądze.
  • Odpowiedz
100 umów kredytowych miesięcznie w skali jednego miasta i już zacznie się toczyć kulka śniegu


@pablosik: nie nie zacznie się, bankom nie jest na rękę odmawianie kredytów, spokojnie je zamrożą, kredyt jest tylko "cyferkami" dopiero spłata kredytu jest brana z faktycznej pracy i ma jakąkolwiek wartość dla banku.

Nawet jeśli odmówią 100 kredytów miesięcznie w jednym mieście to myślisz że budowlańcy to odczują XD To nie tylko wykańczanie mieszkań, to pojedyncze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Viado: właśnie będę kończyć łazienkę, z ekipami po znajomości zamknę się w 20 k, bez znajomości z 25 :) SAMA ŁAZIENKA
  • Odpowiedz
@agreeGe: mój kolega z pracy miał kiedyś firmę i robił w wykończeniówkę i mi opowiadał jak robił kiedyś gościa w domu. To był początek roboty ściany skute, podłogi zerwane, wszędzie syf i tak sobie robi. Nagle podchodzi gość z synem małym i tak patrzą jak on robi, inagle gość do syna mówi:
Widzisz synku jak się nie będziesz uczył to będziesz tak ciężko pracował jak ten pan

W koledze się zagotowało
  • Odpowiedz
Budowlańcy nigdy terminowo i fachowo swojej roboty nie robią, a maja mnóstwo klientów bo nikomu się nie chce w syfie pracować. Normalni ludzie emigrują po studiach albo pracują w bananowej branży jak IT.
  • Odpowiedz
@Viado: Robiłem remont generalny mieszkania 52m2 w Krakowie, za samą robociznę dałem 24k brutto (dostałem fakturę). W sumie zadzwoniłem do około 100 ekip, wybrałem kilka z dobrymi wycenami, później umówiłem się z nimi że pokażą mi co aktualnie robią. Polecam taki sposób
  • Odpowiedz
@Viado: Mam znajomego, mlodego, ~30 lat, co wiele rzeczy robi sam ale calkiem dobrze a zaczynal u janusza u ktorego dostawal jakies 4-5k bo "mlody". Teraz wolne terminy ma dopiero na 3Q 2023 bo z ciekawosci sie go pytalem - sam rozgladam sie za mieszkanie na pierwotnym. Nie planuje narazie zadnych urlopow i narazie nie planuje brac dodatkowe fuchy na 3Q 2023. Jest aktualnie ssanie, wyciaga lekko ~12-15k jak nie wiecej
  • Odpowiedz
@Viado: Oczywiscie ze jest duzo pracy. Wymagasz od jednej ekipy: elektryka, gladzie, malowanie, hydraulika, lazienka. Duzy przekrój prac, ktory wedlug mnie jest zbyt duzy aby jedna ekipa mogla to zrobic bardzo dobrze.
Tak, branża się bardzo dobrze ceni bo jest ogrom pracy oraz duzo ludzi ktorzy robią na odwal.
  • Odpowiedz
Do zrobienie nie jest tak dużo:

- przeróbki elektryki

- gładzie, malowanie panele

- przeróbki hydrauliki

- skucie łazienki i zrobienie nowej

- montaż drzwi itp


@Viado: Skoro to nie tak dużo to dlaczego nie weźmiesz kumpla, szwagra albo teścia i sam tego nie zrobisz? Weź urlop, zainwestuj w elektronarzędzia, narzędzia do gładzi, malowania, cięcia płytek, paneli itp nie widzę problemu. Zagadaj do @FejsFak na pewno da ci mnóstwo złotych porad
  • Odpowiedz