Wpis z mikrobloga

zacząłem się rozglądać za ekipą budowlaną do generalnego remontu mieszkania (55m2) i ich wyceny mnie zwalają z nóg:

- Ekipa 1: 46k pln za samą robociznę, termin za 3 miesiące
- Ekipa 2: 50k pln za samą robociznę, termin za pół roku
- Ekipa 3 - jakiś mietek sam robi - 35k pln, termin w marcu

Do zrobienie nie jest tak dużo:
- przeróbki elektryki
- gładzie, malowanie panele
- przeróbki hydrauliki
- skucie łazienki i zrobienie nowej
- montaż drzwi itp

Serio budowlańcy już tak odjechali z cenami? Wydaje mi się ża za taką robotę powinni wziąć max 20k

#budownictwo #remont #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 130
  • Odpowiedz
@pablosik: tylko że Pan Kazik płaci podatki, wszystko co kupuje jest opodatkowane podatkiem VAT. Nawet jak kupuje narzędzia to nie ma jak sobie tego vatu odliczyć. Popatrz na to z drugiej strony, że idiotyczny jest podatek dochodowy i powinien zostać dla wszystkich zniesiony, jest to karanie za pracowitość.

A ceny są takie na jakie ich wycenia rynek, jak na coś jest popyt to cena rośnie i przez to więcej osób się
  • Odpowiedz
@gosvami to niech się ta wykształcona mądra osoba przebranżowi na budowlanke skoro byle tuman po podstawówce takie kokosy trzepie xDDD

@czwarta_gestosc to bierz kogoś z polecenia a nie byle kogo bo tanio i termin ma w tym samym tygodniu.

@pablosik pogadaj z mechanikiem który ma mały swój warsztat i masz to samo. Albo robisz ze wszystkimi podatkami i płacisz więcej albo bez i płacisz mniej. Wykonawca będzie miał tyle samo w kieszeni
  • Odpowiedz
@Viado: żyjemy w chorym kraj, gdzie praca wykształconej, mądrej osoby jest mniej warta od pracy robola po podstawówce. A przygłupy się z tego cieszą.


@gosvami: Z pewnoscia nie nalezysz do tej pierwszej grupy, bo gdybys nalezal (jak i OP) to bys wiedzial jak dzialo prawo popytu i podazy i jak wplywa ono na cene.

Po #!$%@? nam np stado wyksztalconych socjologow, marketingowcow czy maklerow, skoro wyksztalceni maja zerowy albo wrecz
  • Odpowiedz
@SPRAWDZANIE_IP: nie po to się uczyłem całe życie żeby samemu babrać się z remontem


@Viado: Cale zycie sie uczyles, a jak glupi byles tak pozostales.
Ja bym sie zalamal na Twoim miejscu ze tyle lat zmarnowales…
  • Odpowiedz
@Viado: ciężko cokolwiek wycenić nie będąc na miejscu i nie widząc tak naprawdę co jest do zrobienia, miasto też ma duże znaczenie. No i skoro mają tak odległe terminy to znaczy że ktoś z ich usług korzysta, więc nie sądzę by cena nie była rynkowa akurat dla Ciebie, obie ekipy wyceniły to dość podobnie
  • Odpowiedz
@Demoman: Całe szczęście wyleczyłem się już z takich mechaników i teraz zarabia ten który rejestruje mój samochód, rzecxy które zdiagnozowałem oraz wysyła mi wycenę do akceptacji (po diagnozie). Oczywiście zanim odbierze ode mnie samochód to spisuje protokół stanu samochodu i nakłada folię na fotel, a rachunek zawiera VAT.

Jaka różnica w cenie w stosunku do Miecia? Żadna.

Tak się to robi.

Ja sobie nie wyobrażam jakiemuś klientowi świadczyć usługi na czarno.
  • Odpowiedz
@Viado: żyjemy w chorym kraj, gdzie praca wykształconej, mądrej osoby jest mniej warta od pracy robola po podstawówce. A przygłupy się z tego cieszą.


@gosvami a co w tym dziwnego dla ciebie? Od x lat ludzie szli na gownokierunki typu turystyka i hotelarstwo czy marketing po ktorych nic nie ma i nic zbytnio z nich nie wynika skutkiem czego teraz masz od #!$%@? managerów ktorych nikt nie potrzebuje bo na jedno
  • Odpowiedz
Serio budowlańcy już tak odjechali z cenami?


@Viado: nie. Narzędzia kosztują, pracownicy kosztują ( zwłaszcza tacy, co po malpeczkę na drugie śniadanie nie wychodzą) oraz poprawki kosztują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Viado: znajomy jak w zeszłym roku stawiał dom i mu gość powiedział 75k bez materiału za wykończenie to stwierdził, że weźmie urlop bezpłatny na miesiąc i z pomocą YouTube ogarnie sam. I ogarnął #!$%@? tylko zajęło mu to dwa i pół miesiąca zamiast jednego, a później po pracy dymał na budowie. Ale 75k w kieszeni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Viado: jak masz czas i jakieś umiejętności to rób sam.
Ja skończyłem u siebie właśnie generalny remont starego domu kolo 65m2, zajęło mi to jakieś dobre pół roku z pracą głównie w weekendy, i codziennie od 18 do 21-22 no i wiadomo jakieś urlopy łącznie pewnie z półtora miesiąca, ale robiłem wszystko samemu z pomocą rodziny. Na same materiały wydałem koło 70k zł, to co mniej wiecej robiłem to:
Wszystkie ściany
CrucialDamisss - @Viado: jak masz czas i jakieś umiejętności to rób sam.
Ja skończył...

źródło: comment_16435597610EM1licP5HDZBC5C5eNE5X.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Viado: Kropla w krople taki sam buc jak karyny z marketingu w wawie gdzie kiedyś robiłem (korposzczurstwo).

"Estere, słuchaj, wiesz co mi powiedział obszczymur jeden? Że mi zrobi łazienkę i kuchnię za 20k. Czaisz? Ja tylko nie zarabiam w miesiąc!!!"

I #!$%@? bardzo dobrze. Teraz 99% by siedziało po biurach w excelu, bo się wyuczył na studiach zaocznych (xD) i jest kyyyyymś! Jak taki ważny to niech płaci
  • Odpowiedz
Myślę że na samą robociznę wydałbym co najmniej drugie tyle jak nie więcej...


@CrucialDamisss: w krakowie płacisz 4k za metr i ciebie nic nie interesuje, opiekują się twoim mieszkaniem od projektu po wykonanie i ekipy budowlane.

Ale op jest po prostu bucem który myśli że jak się uczył to teraz będzie panisko dyktować ceny XD.
  • Odpowiedz