Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Shin-chan: wygląda fejkowo, ale wiedząc z doświadczenia jacy #!$%@? geniusze zasiadają w spółdzielniach mieszkaniowych obawiam się, że jest to zupełnie legitne, hehe stare dziady ze spółdzielni będą za mnie decydować czy oszczędzać czy nie i będą mi wodę wyłączać, a może mnie #!$%@? stać i będę korzystał właśnie wtedy z wody XD
@DzonySiara 100% legit, ziomuś który mieszka na osiedlu tej spółdzielni wysyłał wczoraj zdjęcie tej karteczki. Za grudzień ludzie podostawali po 400 zł dopłaty za wodę.
Kilka tygodni temu było głośno gdy ta spółdzielnia podniosła opłaty za ogrzewanie. Ludziom opłaty za chatę wzrosły z 700 do np 1300 zł. Z tego co się orientuję to spółdzielnia wycofała się z tego, ale jak widać próbują inna droga coś ugrać
@alteron: Tak tak, Fit for 55 które nie weszło w życie xD

Legislacja Fit for 55
Proces legislacyjny Fit for 55 potrwa do 2023 roku. Zmiany zapisane w Fit for 55 muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez poszczególne państwa unijne oraz Parlament Europejski. Dlatego nowe wytyczne mogą zacząć obowiązywać najwcześniej w 2024 roku. Część z nich polega na nowelizacji już istniejących regulacji, np. dyrektywy w sprawie energii odnawialnej (RED) i dyrektywy o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PDCCH: śmieszna sprawa u mnie w dużym bloku z lokalnym centralnym grzenien wody i co(gazowe) - w łaziencd mam instant ciepłą wodę w środku nocy czy z rana/środku dnia. W kranie w kuchni jak nie używałem ciepłej wody przez 30 minut to muszę czekac na ciepła wodę okolo minuty (10 piętro), blok z 1968 ¯\_(ツ)_/¯
@Shin-chan: Leśne dziady z użyciem chłopskiego rozumu opracowały plan oszczędzania wody. Jedyne co uda im się osiągnąć to zmniejszenie ciśnienia wody, bo każdy będzie chciał się wymyć przed 10:00. Najpierw podają info, ze ZDECYDOWALI się na takie kroki. W ostatnim zdaniu piszą, że to nie jest zależne od nich. ( )
@Shin-chan: nie wnikam czy to fake czy nie
wyobraź sobie, że #!$%@? na to wszystko, 8h dziennie, 1/3 życia, 220 dni w roku to same podatki (uwzględniając inflację)
I ci #!$%@? odbierają smak życia, ciepła woda dla pana, nie dla człowieka to
Musisz używać tak, byś myślał czy nie na ten luksus stać
@Shin-chan: https://zlotowskie.pl/artykul/ogrzewanie-w-jastrowiu/568058.amp
10 grudnia Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko–Własnościowa w Jastrowiu ogłosiła na swojej stronie internetowej, że zamierza zmienić system ogrzewania i dostawy ciepłej wody do budynków będących w jej władaniu. Szuka firmy, która przygotuje dla niej koncepcję takiej inwestycji.
No to znaleźli xDDDDD
@Nester86: Już są. Mój komputer chodzi normalnie 24h/dobę. Wcześniej jak uruchomiłem tak śmigał. Od pewnego czasu praktycznie co drugi dzień, czasem codziennie jak wracam z pracy, to komputer jest wyłączony, zegarki na kuchenkach do nastawienia.
@wfm125m: jak masz ciepłą wodę z ciepłowni, to jednak tych rur jest trochę i by zwyczajnie wystygła przy ałym poborze, więc ta woda musi krążyć. Nie da się tego zrobić inaczej. Jka masz lokalny kocioł w mieszkaniu to masz krótkie rurki i cyrkulacja nie jest potrzebna.