Wpis z mikrobloga

Beka z roszczeniowych przedsiębiorców. Kolejny artykuł w których polscy przedsiębiorcy narzekają na to że Polacy nie chcą pracować w ICH firmach. Ciekawe że jeżeli ktoś narzeka że ma za niską pensje to wtedy według przedsiębiorców:
- zawsze może odejść nikt go nie zmusza
- na tyle jego pracę wycenił WOLNY RYNEK
- to jest wina tylko i wyłącznie wina pracownika

Jeżeli natomiast przedsiębiorcy zaczynają narzekać na brak pracowników (ponieważ ci posłuchali ich rady i nie chcą pracować za #!$%@? pensje) to wtedy:
- wina rządu
- za niski wiek emerytalny
- wina 500+ (mmm klasyka)

Jak widzimy wina NIGDY nie leży po stronie przedsiębiorców. Co do wieku emerytalnego to jak można wywnioskować z artykułu przedsiębiorcy chyba chcą żeby Polacy #!$%@? w januszexach za minimalną do osiemdziesiątki. Natomiast odnośnie 500+ to jeżeli uważasz że 500 czy 1000 cebulionow miesięcznie skłania ludzi aby nie podejmowali pracy w twojej firmie, to świadczy to fatalnie tylko i wyłącznie o tobie.

Ciekawe jest też to że jeżeli wolny rynek weryfikuje oczekiwania pracowników co do płacy to jest ok i wina roszczeniowych roboli. Natomiast jeżeli dokładnie ten sam wolny rynek weryfikuje przedsiębiorcę odnośnie wysokości wynagrodzenia jakie proponuje za pracę to wtedy wina rządu/emerytur/socjalu/kosmitów. No ale w końcu przedsiębiorców nie wolno krytykować bo tylko nim ten kraj istnieje a reszta nie jest ważna i nie zasługuje na godne życie.

Może zamiast szukać oszczędności w pensjach pracowników należy zmniejszyć własne zyski. Córcia może jeździć trzyletnią Fabią, nie musi mieć Mercedesa z salonu ¯\_(ツ)_/¯

https://www.money.pl/gospodarka/liczba-rak-do-pracy-w-polsce-dramatycznie-maleje-pracodawcy-maja-pretensje-do-rzadu-6714216133622496a.html

#bekazpodludzi #gospodarka #ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #pracbaza #praca #finanse
Pobierz marcinpodlas8 - Beka z roszczeniowych przedsiębiorców. Kolejny artykuł w których pols...
źródło: comment_1639561749ncRvcoHTqWRn1MqPX96puE.jpg
  • 112
To wyjaśniij dlaczego od czasu 500+ wzrósł wskaźnik aktywności zawodowej?


@Fan_Morawieckiego: a masz rzetelne dane żeby wzrósł ?
choć to też nie musi oznaczać że jest mniej leni, bo jednak jeżeli część ludzi chętna do pracy nie mogła wcześniej znaleźć pracy a po kilku latach ją znalazła bo koniunktura się poprawiła to mogło wpłynąć na ewentualny wzrost, jednocześnie zwiększając liczbę leni (ludzi którzy rezygnują z pracy)

a tak wgl to ile
Akurat konflikt na poziomie pracodawca -pracownik był od zawsze, tylko teraz troszkę więcej mają do powiedzenia pracownicy i słychać narzekanie Januszy biznesu. Przez trzydzieści lat jechali na taniej sile roboczej bez myślenia o rozwoju byle tylko jak najwięcej wyciągnąć a teraz zdziwienie, że nikt w warunkach rodem z wczesnego PRL i przysłowiową miskę ryżu nie chce robić. Bardzo dobrze cieszy mnie to bardzo bo im dłużej pracuje tym więcej patologii u polskich
słychać narzekanie Januszy biznesu


@kam966: Jeśli to faktycznie Janusze - to spoko, rynek ich nie potrzebuje. Jeśli sensowni przedsiębiorcy którzy wnoszą wartość swoimi usługami, to szkoda. Mało kto to rozgranicza, a rozgraniczyć to trzeba.

Przez trzydzieści lat jechali na taniej sile roboczej


@kam966: W latach 90-tych przedsiębiorca miał bajkę, i dziś nie myśli o taniej sile roboczej, tylko obsługuje duże firmy lub zatrudnia fundusze by mu znajdowali projekty do inwestycji
a masz rzetelne dane żeby wzrósł ?

choć to też nie musi oznaczać że jest mniej leni, bo jednak jeżeli część ludzi chętna do pracy nie mogła wcześniej znaleźć pracy a po kilku latach ją znalazła bo koniunktura się poprawiła to mogło wpłynąć na ewentualny wzrost, jednocześnie zwiększając liczbę leni (ludzi którzy rezygnują z pracy)


@geronimo80: Tak
Masa ludzi na wsiach tak żyje, mają nieruchomość jakąś swoją po starych, żarcie z caritasu co miesiąc bodajże0, opieka przywiezie węgiel i drewno na zimę, zasiłki dla bidnych z opieki, ubrania też z caritasu. a 500+ idzie na fajki i alko i po co pracować?


@geronimo80: masa czyli ile?

masz rzetelne dane żeby wzrósł ?


@geronimo80: a ty masz rzetelne że zmalał?

: za dużo


@geronimo80: czyli ile konkrety.
@SRzeyamlon W niektórych punktach mogę się z Tobą po części zgodzić, szczególnie w temacie obcego kapitału i jego ulgowego traktowania przed państwo polskie oraz w tym, że trzeba ograniczyć systemową patologię bo takie sprawy również zauważam.
Natomiast wracając do tematu pracodawców to mam wrażenie, że oni w dalszym ciągu pracownika traktują jako zło konieczne i zamiast uwzględniać jako zasób wnoszący wartość dodaną do organizacji to pokutuje przekonanie o tym, że pracownik to
wrzuciłem od niechcenia przeoraną na wszystkie strony pastę która okrążyła wykop 2137 razy, ale panowie przedsiębiorcy i tak się tak masywnie zesrali, że trzeba zatrudnić stajennego xD uwielbiam jak was triggeruje ta pasta.


@ks2m: Nie jestem przedsiębiorcą, ale cieszę się razem z kolegą z narracji dopisanej w jego głowie. :)
@ks2m: no i co z tego ze to jest pasta? Dostales x plusów to tez ktos sie z tym zdaniem utozsamia. Po za tym nie musze znac wszystkich past. Z reszta... po co ja odpisuje kolejnemu dzieciakowi...
@marcinpodlas8: koszt pracownika na UOP jest w Polsce relatywnie wysoki.

Żebyś zarabiał 5000zł netto pracodawca musi zapłacić jakieś 8 393 zł.
Oczywiście jest druga strona medalu, w Polsce jest za mało inwestycji, bo prezesi właściciele zarabiają procentowo relatywnie zdecydowanie więcej od np. kierowników, czy wiceprezesów.

Kolejna sprawa to brak kultury poszanowania pracownika, szczególnie na wschodzie i w małych firmach.
Jesteś kierowcą ciężarówki, zarabiasz 3-4koła i nagle widzisz baner na autostradzie, że
oni w dalszym ciągu pracownika traktują jako zło konieczne


@kam966: to bym m.in wskazał jako patologię i tego typu przykłady jak najbardziej zaliczam do patologii.

Drugą ważna kwestią jest niechęć do inwestycji


@kam966: Inwestycja w park maszynowy w zwykłej drukarni to potrafi być np. 2 mln złotych. I choć pracownicy mogą psioczyć na przedsiębiorcę, że on ma merca w leasingu i zarabia 20 k a oni po 3 k, to
masa czyli ile?


@marcinpodlas8: a co ja #!$%@? jestem GUS?
na wsi gdzie mam rodzinę to ponad połowa rodzin w ten sposób żyje. Zero pracy tylko ciągną socjale. I to jeszcze #!$%@? takie bezczelne że gdy dzieciakowi przysługuje obiad w szkole (darmowy z opieki) to rodzic potrafi jechać do szkoły i brać ten obiad na wynos, bo samemu się nei chce gotować przecież)
I to nie żadne podlasie a wielkopolska, więc
@geronimo80: czyli z całego mitycznego socjalu mamy w sumie 500 pln z 500 plus 110 pln z zasiłku rodzinnego ale tylko dla samotnych rodziców i jakieś śmieszne kwoty jednorazowych zapomóg. Świadczenia pielęgnacyjnego nie liczę bo jest przyznawane tylko rodzicom dzieci niepełnosprawnych i jeżeli twierdzisz że im się ono nie należy to nie jesteś nawet człowiekiem. Czyli mamy około 610 pln miesięcznie i ty uważasz że przez to ludzie rezygnują z pracy.
lol i serio wierzysz że kilka stówek róznicy sprawi że pracownicy zaczną walić drzwiami i oknami?


@geronimo80: Są ludzie co zmieniają pracę dla 100 zł na rękę bo im tych 100 zł brakuje do pierwszego. Przy większych zarobkach nie ma to znaczenia ale przy najmniej płatnych pracach już tak.
@marcinpodlas8: Oj tak, tez niesamowicie mnie bawi ten bol dupska januszy. Pamietam jak wchodzilem na rynek pracy w 2015, oferty stazu na jakies magazyny, sklepy meblowe to byla NORMA. Ba, wielu moich znajomych tak zaczynalo przygode z praca. Ale wtedy to bylo dobrze. Teraz jak sie karty odwrocily i pracodawcy "musza" rzucic chociaz ta inflacyjna podwyzke czy udobruchac pracownikow brakiem nadgodzin/wolnymi sobotami to wtedy:
Pobierz abyssos666 - @marcinpodlas8: Oj tak, tez niesamowicie mnie bawi ten bol dupska janusz...
źródło: comment_16395906464JUH0ff7LFJZp5Bzz6INvE.jpg
: czyli z całego mitycznego socjalu mamy w sumie 500 pln z 500 plus 110 pln z zasiłku rodzinnego ale tylko dla samotnych rodziców i jakieś śmieszne kwoty jednorazowych zapomóg.


@marcinpodlas8: po pierwsze tych zasiłków jest więcej, ale widzę nie chciało ci się nawet poszukać, ale nie dziwi mnie to ze skrajnie leniwi ludzie są tacy roszczeniowi.

dolicz do tego co mówiłem wcześniej przedszkole o wartości pod 1k pln per gówniak,
widzę nie chciało ci się nawet poszukać, ale nie dziwi mnie to ze skrajnie leniwi ludzie są tacy roszczeniowi.


@geronimo80: Po pierwsze to nie leniwy tylko pracujący i majacy rodzinę. Nie każdy jest samotnym przegrywem jak ty mającym czas wyszukiwać pół dnia rzeczy po internecie. Po drugie to na stawiającym tezę ciąży obowiązek jej dowiedzenia. Więc narazie ustaliliśmy że socjalu jest 610 pln a ty twierdzisz że to skłania ludzi do