Wpis z mikrobloga

Beka z roszczeniowych przedsiębiorców. Kolejny artykuł w których polscy przedsiębiorcy narzekają na to że Polacy nie chcą pracować w ICH firmach. Ciekawe że jeżeli ktoś narzeka że ma za niską pensje to wtedy według przedsiębiorców:
- zawsze może odejść nikt go nie zmusza
- na tyle jego pracę wycenił WOLNY RYNEK
- to jest wina tylko i wyłącznie wina pracownika

Jeżeli natomiast przedsiębiorcy zaczynają narzekać na brak pracowników (ponieważ ci posłuchali ich rady i nie chcą pracować za #!$%@? pensje) to wtedy:
- wina rządu
- za niski wiek emerytalny
- wina 500+ (mmm klasyka)

Jak widzimy wina NIGDY nie leży po stronie przedsiębiorców. Co do wieku emerytalnego to jak można wywnioskować z artykułu przedsiębiorcy chyba chcą żeby Polacy #!$%@? w januszexach za minimalną do osiemdziesiątki. Natomiast odnośnie 500+ to jeżeli uważasz że 500 czy 1000 cebulionow miesięcznie skłania ludzi aby nie podejmowali pracy w twojej firmie, to świadczy to fatalnie tylko i wyłącznie o tobie.

Ciekawe jest też to że jeżeli wolny rynek weryfikuje oczekiwania pracowników co do płacy to jest ok i wina roszczeniowych roboli. Natomiast jeżeli dokładnie ten sam wolny rynek weryfikuje przedsiębiorcę odnośnie wysokości wynagrodzenia jakie proponuje za pracę to wtedy wina rządu/emerytur/socjalu/kosmitów. No ale w końcu przedsiębiorców nie wolno krytykować bo tylko nim ten kraj istnieje a reszta nie jest ważna i nie zasługuje na godne życie.

Może zamiast szukać oszczędności w pensjach pracowników należy zmniejszyć własne zyski. Córcia może jeździć trzyletnią Fabią, nie musi mieć Mercedesa z salonu ¯\_(ツ)_/¯

https://www.money.pl/gospodarka/liczba-rak-do-pracy-w-polsce-dramatycznie-maleje-pracodawcy-maja-pretensje-do-rzadu-6714216133622496a.html

#bekazpodludzi #gospodarka #ekonomia #kapitalizm #antykapitalizm #pracbaza #praca #finanse
marcinpodlas8 - Beka z roszczeniowych przedsiębiorców. Kolejny artykuł w których pols...

źródło: comment_1639561749ncRvcoHTqWRn1MqPX96puE.jpg

Pobierz
  • 112
@marcinpodlas8: Fajne te urojenia ale tak dla twojej informacji, przedsiębiorcy to nie jest jednolita grupa. Natomiast ustawy rządu dotyczą z reguły wszystkich przedsiębiorców. Więc tak, obwinianie rządu ma sens. Obwinianie wszystkich przedsiębiorców nie ma. Znajdziesz firmy i przedsiębiorców którzy nie są chciwi

Warto zwrócić też uwagę, że w socjalistycznym systemie do którego aspiruje Polska, najlepiej radzą sobie cwaniaki, a nie ludzie uczciwi. Nie dziw się więc, że wśród przedsiębiorców jest nadreprezentacji
@marcinpodlas8: @SzitpostForReal: @ks2m: Polecam założyć firmy i wtedy mieć ból dupy. Byłem z wami chłopaki dopóki nie otworzyłem swojego zakładu. Teraz to po prostu chrzanicie z bólu dupy, dla poklasku, z głupoty lub jeszcze innego powodu.

Można minusować w końcu jestem przedsiębiorcą. Złodziejem, kanciarzem, okradam skarb państwa i biednych obywateli. Karmię się waszym smutkiem, płaczem i biedą.

Niezależnie od poglądów politycznych propaganda wcisnęła się wam w głowy podprogowo lub
co za 100 więcej brutto ktoś przyjdzie do pracy? (do łapy zostanie mu z 50zł)

a za 2? czy za 5?

marża z pracownika rzadko kiedy jest nieograniczona i podnosząc bardziej pensje trzeba będzie podnieść ceny.


@geronimo80: no to jak przedsiębiorca nie jest w stanie zapewnić godnej pensji i nie ma pracowników to czas zwinąć interes i pójść na etat. Nie każdy może mieć własny biznes¯\_(ツ)_/¯.

o wolnym rynku to nie,
Można minusować


@widme: na mikroblogu nie można xD.

Teraz to po prostu chrzanicie z bólu dupy,


@widme: nie, piszę to bo tak jest i tyle. Zapłać ludziom uczciwie to będziesz miał pracowników proste.

dobrze, ze chociaż państwo coś dorzuca


@widme: nigdzie nie napisałem że państwo jest super. Ten wpis jest o łzach januszexow.

Wydaje mi się, że gdyby podnieść płacę minimalną na 15 tyś zł,


@widme: nigdzie nie
Polscy tzw. "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym kraju.


@ks2m: Ja wiem, że lecą plusy, to daje się plusy i generalnie wygodniej mówić jednym tonem z nurtem wątku, ale... Wy potem się dziwicie, że w tym kraju PiS ma takie poparcie, jest ogólny poklask przy dowalaniu przedsiębiorcom kłód pod nogi, a potem wszystko drożeje? :D Waląc takie posty świadomie albo nieświadomie budujecie poparcie dla kolejnych "reform" PiSu. Ja wiem, że
no to jak przedsiębiorca nie jest w stanie zapewnić godnej pensji i nie ma pracowników to czas zwinąć interes i pójść na etat. Nie każdy może mieć własny biznes¯_(ツ)_/¯.


@marcinpodlas8: jeżeli pracownik nie jest w stanie godnie zarabiać to powinien zdychać z głodu a nie zasiłki, mieszkania komunalne i inne #!$%@? muje z 500+ na czele.

caly czas #!$%@?ą o wolnym rynku jakoś wybiórczo słuchasz chłopcze ale mnie to nie dziwi.