Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KomentatorTramwajowy: A co jeśli OP miałby wypadek? Co jeśli czułby się na tyle źle, że nie mógłby pracować?
Nadal ma przychodzić do pracy i być kompletnie niewydajny bo szef tak powiedział?
Zakładam, że autor nie jest jedynym pracownikiem w tym grajdołku. I nawet szef mógłby ruszyć dupę bo uwaga: stacja diagnostyczna to nie cholerny warsztat. ()
  • Odpowiedz
@ogrod87: No jak to czytam to takie mam wrażenie.

- Każdy zarabia 15-20k
- każdy programista,lekarz
- każdy własne mieszkanie/dom bez kredytu
- każdy zmieniał pracę 15 razy w roku bo przecież pracy na pęczki

@kodecss: W potem wchodzi #rozdajo z jakimś brelokiem do kluczy czy innym śmieciem i w kilka godzin 10k plusów od chętnych do udziału. Tyle jest warte to ich pie…..nie XD
  • Odpowiedz
twój pracownik nie jest twoim niewolnikiem, jako szef twoją odpowiedzialnością jest bycie przygotowanym na takie sytuacje


@CamusVevo: Tak, mała firma zatrudniająca jednego, lub dwóch pracowników na danym stanowisku ma być przygotowana na kilkutygodniową nieobecność z dnia na dzień, za którą jeszcze będzie musiała płacić.

Op ma prawo coś takiego odwalić, a pracodawca nie dać premii i podwyżki.
Jak można dawać z siebie najmniej jak się da i oczekiwać, że pracodawca będzie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jesteś diagnostą samochodowym z zawodu? Tylko to potrafisz i nie możesz przez to znaleźć innej pracy?
Pytam bez żadnej zawiści i wysmiewania, ale jeśli oprócz tego typu zajęcia potrafisz robić coś innego, do tego masz oparcie w postaci rodziców czy teściów i możesz przeczajnikowac kilka tygodni na poszukiwanie pracy to ja bym #!$%@?ł l4 a potem rzucił papierami.

Ale jeśli nic z ww. rzeczy, to jednak trzeba przełknąć ślinę ugryźć
Heroina340 - @AnonimoweMirkoWyznania: jesteś diagnostą samochodowym z zawodu? Tylko t...
  • Odpowiedz