Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
@Arctic_Slav: Polaczki są tylko mądre w swoich dasach w anonimowych wyznaniach w internecie. Polak ma mentalność niewolnika i... Polaka nawet można zmusić do wzięcia urlopu nie kiedy on chce, tylko kiedy pan i władca stwierdzi że bez Polaka firma będzie miała wszystko dograne. Tak jakby kłopoty firmowe, czy brak np wykonania pracy bo pracownik na urlopie, był czymś co pracodawca może kontrolować xD a najlepsze jest to, że Polacy naprawdę dostosowują
@Pozytywny_gosc: Takie pytanie.
Gdzie OP napisał, że jego żona nie pracuje ?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sensie nie pracuje w ogóle ?
Czy nie pracuje bo jest na macierzyńskim ale normalnie dostaje 100% pensji bo z tego co mi wiadomo macierzyńskie jest 100% płatne a jak nie to dajmy to 80 choćby nawet.

Ja nie umiem czytać ze zrozumieniem.
Ale nigdzie nie było napisane, że partnerka
@Shatter: taaa, firma nie może miec jednego pracownika xDDDD

Z zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc firm, ma < 9 pracownikow? Tak zwane mikroprzedsiebiorstwa.

Bylem pracownikiem przez dlugie lata i sie tego nie wstydze, ale brzydze sie brakiem odpowiedzialnosci, czy wprost cwaniactwem ktore prezentujesz.

Firma moze miec nawet jednego pracownika i dobre relacje zaleza od zwyklej uczciwosci odbu stron.
@Pozytywny_gosc co ja czytam xd ty tak na poważnie , nawet jak kupisz chatę na kredo i masz ratę 5 tys co jest naprawdę sporo zarabiając 15k jesteś biedniejszy od osoby zarabiającej 5k z mieszkaniem po babci xd
@KomentatorTramwajowy: Z jednej strony masz racje. Z drugiej ze względu na odpowiedzialność przedsiębiorca nie ma obowiązku dzielić się z pracownikami zyskami. Wystarczy że im płaci wynagrodzenie i zatrudnia zgodnie z warunkami znanymi obydwóm stronom.
Krótka piłka (jeśli to nie bejt): PIP oraz rzucasz pieprzonemu Januszowi papierami. Natomiast zecydowanie musi go dojechac sąd pracy. Nagraj rozmowę z nim najlepiej.


@Arctic_Slav: a co jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z przedstawionym przez ciebie scenariuszem? Co jeśli z takiego zestawu czynności wynikać będzie tylko brak bieżącej wypłaty przez 1-2 miesiące po przyjściu na świat dziecka?
@Pozytywny_gosc: @kodecss: ja mam porównanie, bo właśnie ja vs mój kuzyn. U mnie jak na polskie warunki było dobrze, rodzice zaangażowani w wychowanie dziecka, jakieś tam finanse były, łącznie jakieś 5k, be kredytów przed wejściem do UE. myślę że to dzisiaj spokojnie poziom 10-12k. I wiecie co? Rodzice musieli od gara odciągać, żeby mi np zagwarantować jakiś rozwój. Naukę języka, zapewnić jakieś atrakcje... I spoko, ale Ci sami rodzice w
@mako37: 5k co miesiąc ok, ale jak chcesz mieć rodzinę to albo interesuje cię mieszkanie 3 pokojowe 75m2 za 750k (stan developerski + meble i sprzęty 100k = 850k) albo dom pod miastem z dobrym dojazdem, gdzie sama działka to 300-400k, budowa małego domu 140m2 z wyposażeniem pełnym to 600-700k.

Czyli wychodzi ci gdzieś 800-1000k, gdzie rocznie spłacasz 60k, to daje 13-15 lat, matematyke zostawiam tobie.

Ceny dałem takie jakie są