Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
Zachowujesz sie jak male dziecko ktore nie chce byc za nic odpowiedzialne.


@KomentatorTramwajowy: Jakby chciał być odpowiedzialny to by miał własny warsztat, a nie pracował u Janusza

sam zmień mentalność niewolniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@sebek1987 masz 2 dni urlopu okolicznościowego z powodu narodzin dziecka plus 2 tyg tak zwanego urlopu Ojcowskiego, OP bierze ekstra opiekę na żonę pewnie po cesarce bo wtedy kobieta dochodzi dłużej do siebie więc praktycznie masz miesiąc urlopu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: januszerke mamy tylko u wyłącznie dlatego że dajemy się tak dymać, nie wiem czy to strach, nieogarnięcie przepisów czy ktoś nie chce zostać "konfidentem" ale sami pozwalamy na takie praktyki. Pracowałem w Belgii i tam jak kierownik zapytał pracownika dlaczego ten był na l4 przy innej osobie to była taka inba że ten kiero naganę dostał. Mamy wszelkie narzędzia by dojeżdżać takich Januszy, to my sami z tego nie korzystamy
  • Odpowiedz
  • 5
@KomentatorTramwajowy dobre robisz fikołki. Jakbyś jednak chciał dowiedzieć się nagle o świadczeniach chorobowych w innych krajach UE to polecam google. Póki co jesteś tylko małym kłamczuchem na portalu że śmiesznymi obrazkami
  • Odpowiedz
@rkore:

swiadczenia chorobowe - sick leave - a L4 to dwie rozne rzeczy. Normalna relacja pracownik pracodawca oparta jest na zaufania. Dzwonisz i mowisz ze nie przyjedziesz bo jestes chory. Nie musisz isc do lekarza!

Nie ma tego ani w USA, ani zadnej gospodarce z tradycjami wolnorynkowymi. L4 jest komunistyczna spuscizna.

over and out
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: taki los zgotowaliśmy sami sobie nie ucząc Januszy prawa pracy. U mnie szefo zdziwiony, że pracownik który ma dziecko w wieku do lat 4 może odmówić wyjazdu w delegację ;)
Ale czego tu wymagać jak ludzie w jednym obozie u Janusza będą #!$%@? drugiego za 300zl podwyżki ;)
  • Odpowiedz