Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
no ja też kiedyś myślałem, że jak będę miał te 10k na rękę to takie bogactwo, że kupuje mieszkanie 80m2 od kopa, samochód 320 KM za 200k z salonu, jakieś BMW czy AMG A45 i na wakacje 3-4 razy w roku. Jednak wcale nie jest tak kolorowo i każdy kto zarabia 10k miesiecznie do łapy może to potwierdzić, że to wcale nie jest dużo kasy. Tak jak mówiłem - mieszkanie 50m2 (gdy
  • Odpowiedz
no czyli w skrócie mając 10k żyje się tak jakby się miało 5k czy 8k. Tani samochód, tanie wakacje, kredyt na 30 lat


@Pozytywny_gosc: Z grubsza tak, zarobki 8k i 10k to jest to samo - w drugim wypadku odkładasz o 2k więcej miesięcznie i tyle. Żadnej z tych osób nie stać na nowy, drogi samochód (czy w ogóle samochód) czy Malediwy.

5k zaś to nie stać n to jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: niby zarabiasz jakiś hajs, a piszesz jak człowiek, który nie potrafi za grosz gospodarować pieniędzmi. Zarabiałem po 5-6k w zarabiałem również minimalną krajową. Mamy z żoną super mieszkanie, kredyt jeszcze około 250k. Odkładaliśmy pieniądze, zarówno wtedy jak było słabo, a kiedy było grubiej odkładaliśmy po prostu więcej. Tani samochód i tanie wakacje to dla Ciebie symbol biedy? Zmieniając teraz auto mogłem spokojnie wydać trzy razy tyle co wydałem, tylko po
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy poważnie? A skąd on miał wiedzieć że będzie musiał opiekować się żona po porodzie? (w sumie mógł to ustalić wcześniej no przeważnie tak się robi ale chłopina nie podumał ) często do samego porodu nie masz pojęcia czy lekarz wystawi te opiekuńcze czy nie więc strzelasz w ciemno z tą opieka. Ustawowo niech to zrobią i uniknie się takich problemów bo każdy będzie wiedział czego się spodziewać i na czym się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty chłopie chyba jeszcze nie wiesz że Twój zawód to nie jest kasjer.
W takiej sytuacji jaką masz z żoną natychmiast wal L4 plus na koniec L4 wypowiedzenie i tak jak ludzie pisali zgłoś to do pipu i szukaj nowej pracy.

W życiu są różne czasy a Twój czas teraz to czas na zmianę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KomentatorTramwajowy: chyba cię Janusz #!$%@?ło. L4 właśnie się bierze w takich przypadkach. O czym ty chcesz rozmawiać? Zdążył się problem przysługuje ci zwolnienie. Właśnie dlatego nie lubię pracować z Polakami i u Polaków, ta mentalność ludzi po 50 roku życia jest #!$%@? komunizmem.
  • Odpowiedz
@uhauha: ziomus ja w Polsce pracowalem w latach 90-tych tylko. Od dwoch dekad juz poza Polska i mentalnosc OPa to najgorszy niewolniczy typ pracownika jaki moge sobie wyobrazic - czyli granie L4. Normalna relacja to dzwonisz i mowisz powod z jakiego nie mozesz sie stawic. Po prostu #!$%@? nie przychodzisz do pracy jesli zdrowie lub zycie twoich bliskich zalezy od twojej przy nich obecnosci. Nikt sie wtedy nie przejmuje konsekwencjami finansowymi.
  • Odpowiedz