Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zmien mentalnosc i nastawienie. Takie rzeczy dyskutuje sie z duzym wyprzedzeniem.

Wyobraz sobie, ze jestes wolnym strzelecem i sam naprawiasz/diagnozujesz komus samochody. Umawiasz sie z ludzmi, ze cos zrobisz, a pozniej mowisz, ze jednak zrobisz za dwa tygodnie???

To jest powazne traktowanie ludzi??

Zachowujesz sie jak male dziecko ktore nie chce byc za nic odpowiedzialne.

A dwa, w przypadku, gdy bliska osoba faktycznie potrzebuje naszej pomocy, nikt normalny nie bierze
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy: Serio? Pewnie pracodawca wiedział kiedy rozwiązanie i co się z tym wiąże.
A potem szef cyk prargraf bo nieobecność w pracy. W jakim Ty świecie żyjesz. Moi podwładni informowali mnie już w piątym miesiącu kiedy poród. Wtedy mogliśmy wszystko ustawić i mieć pewność, ze wszystko dalej się kręci bez małego trybika.
  • Odpowiedz
@KomentatorTramwajowy: z żoną miał odpowiednio wcześniej ustalić, że będzie w złym stanie i zaplanować to z szefem xD? Rozumiem, że jakby dostał L4 na swoją chorobę to też ma wiedzieć odpowiednio wcześniej, że będzie chory?
  • Odpowiedz
DestrukcyjnaHostessa: .
@KomentatorTramwajowy : plusik dla ciebie +

OP ma mentalność typowej madki karyny: "mje siem nalerzy, ja mam prawooooo!!!! tak mje adwokat pedzioł"
Ludzie zrozumcie, że prawo pracy to nie Biblia, żeby ślepo za nim podążać. Pewnie wystarczyłoby zwyczajnie pójść do szefa i powiedzieć jak wygląda sytuacja a nie bawić się w zwolnienia i machać mu papierkami przed oczami.

PS nie przychodź już do pracy, mam nadzieję, że twój pracodawca
  • Odpowiedz
@Koloses: Jesli bliska osoba faktycznie wymga opieki po prostu rozmawiasz uczciwie z pracodawca i mowisz, dlaczego nie przyjdziesz bez wzgledu na to, jakie beda finansowe konsekwencje twojej nieobecnosci, bo L4 to jest komunistyczna spuscizna i jeden z wielu powodow dlaczego pracowdcy traktuja pracownikow jak cwaniakow.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie złożysz wypowiedzenia to jestes #!$%@? a nie człowiek.

Ledwo Ci się dziecko urodziło, więc szanuj się, bo jesteś dla niego przykładem. Jeszcze nie rozumie ale dzisiaj się ugniesz to potem Ci powie jako dorosły, że całe życie byłeś #!$%@? albo... sam taki będzie.
  • Odpowiedz
@Lewy91: na ad personam odpowiem ci w ten sposob, masz dwojakie standardy, jako konsument masz zupelnie inne standardy niz jako producent, czy uslugodawca. Brak u ciebie spolnosci.

Umawiasz sie z gosciem, ze ci naprawi cieknacy dach, czy elektryke w wozie a ten w dniu w ktorym mial to zrobic, dzwoni i ci mowi, ze jednak nie dzisiaj, ze jednak za dwa tygodnie??

Gdyby jego zona faktycznie potrzebowala pomocy mailby w dupie
  • Odpowiedz