Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: Napisałeś że OP zarabia 4k i będzie wychowywał dzieciaka w biedzie, a teraz piszesz co innego ?

Halo ale to ty dzwonisz.

Ale spoko jeszcze dzisiaj #!$%@?ę do kuratorium znajomych z rodzinnego Brzeska - Koleś jest listonoszem a żona pracuje na recepcji w szpitalu - mają 3 dzieci. Niech im kurator ich odbierze, bo żyją w skrajnym ubóstwie a ich Michałek niema samochodu na akumulator za 5000 zł.
  • Odpowiedz
@kodecss: no bo jesteś odealniony, piszesz mi o tym że ktoś kiedyś tam zarabiał 7k i jak on mógł żyć w spokoju - no mógł, bo jego 7k parę lat temu jest warte tyle co 20k dzisiaj, ogarnij sobie jak poszły koszta w górę na przestrzeni lat
  • Odpowiedz
@shiverr:

To wszystko robimy jak pracujemy na siebie, a nie na wąsatego janusza.


To samo co do kolegi wyzej, stosujesz podwojne standardy pracy, jeden do bycia klientem, drugi do bycia producentem. Absurd.

Piszesz jak ofiara komunizmu. Sektor SME to jest gospodarka. Bez niego masz tylko administracje rzadowa i spolki kapitalowo powiazane z wladza.

Z faktu, ze wasate janusze ci przeszkadzaja wnosze, ze jest zwyklym pracownikiem, co w zasadzie jest OK, ale
  • Odpowiedz
@kodecss: Widze kolega dobrze poznał wykop i użytkownikow, ze tu każdy to człowiek sukcesu zarabiający kilkadziesiąt tys miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze zapomniales o mirabelkach, bo tu kazda rzekomo to 40 latka, która nazywa 18-30 letnich mężczyzn dziećmi, doslownie dziećmi - jakoby to były wg mirabelki z wypoku osoby nieletnie. Naprawdę nis rozumiem ich myślenia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: Nie chce mi się z tobą kłócić, bo na podstawie twojej wypowiedzi musiałbym powiedzieć że 80% moich znajomych to #!$%@? biedaki i patologia, która zesłała swoje dzieci na nieszczęście.
  • Odpowiedz
@kodecss: jak byś nauczył się czytać ze zrozumieniem to byś zauważył, że najdroższe jest w życiu mieszkanie, obecnie 11k za metr więc tak, zarabiając 4k i mając niepracującą żonę ktoś jest biedakiem.

Sytuacja zmienia się gdy ktoś ma mieszkanie kupione np przez rodziców, wtedy taka osoba może już przyjemniej wegetować.

Gdy jest rodzina 3 osobowa i mają mieszkanie kupione, obydwoje pracują oraz łączny budżet 9k (3k na osobę) to wtedy jest
  • Odpowiedz
masz ledwo 4k i zdecydowałeś się na dziecko, wtf? Ja mam ponad 2 razy tyle i do głowy by mi nie przyszło, żeby rodzic dzieci w biedzie i wszystkiego dziecku odmawiać, a samemu rezygnować z każdej pasji i przyjemności


@Pozytywny_gosc: Stary nigdzie nie wspomniałeś o tym w swoim komentarzu. Równie dobrze możesz powiedzieć że zarabiasz od OPA 2 RAZY tyle ale mieszkasz w dubaju gdzie życie 10 razy droższe.

Możesz wywijać
  • Odpowiedz
@kodecss: no niestety nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a mi też nie chce ci się tłumaczyć prostego przekazu. Twój jedyny argument to to że rodzice mieli 7k kilkanawcie lat temu, gdzie wtedy to 7k było warte tyle co obecne 20k miesięcznie, nie rozumiesz że przez lata zmeinily się koszty życia i inflacja #!$%@? na tyleż że obecne 10k czy nawet 15k to są grosze o ile nie masz własnego mieszkania?

Obecnie
  • Odpowiedz
7k parę lat temu jest warte tyle co 20k dzisiaj, ogarnij sobie jak poszły koszta w górę na przestrzeni lat


@Pozytywny_gosc: #!$%@?, pol miliarda od razu. 285% wzrosły koszta według ciebie, w ciągu ilu lat? 10 przynajmniej?. #!$%@? na pewno.
  • Odpowiedz