Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #januszebiznesu #zalesie #bekazpodludzi #pracbaza

Tak wygląda rynek pracy w tym cudownym kraju, którego nam samie Niemcy zazdroszczą.
2 dni temu Żona urodziła dziecko, ze względu na jej zły stan po porodzie, przysługuje mi 2 tygodnie "chorobowego" czy tam "opiekuńczego" na opiekowanie się Żoną.

Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.

Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.
- ale już lekarz mi wypisał L4
Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.

Pracuje jako diagnosta samochodowy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a872fe596226000a57b5f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 187
  • Odpowiedz
swiadczenia chorobowe - sick leave - a L4 to dwie rozne rzeczy. Normalna relacja pracownik pracodawca oparta jest na zaufania. Dzwonisz i mowisz ze nie przyjedziesz bo jestes chory. Nie musisz isc do lekarza!

Nie ma tego ani w USA, ani zadnej gospodarce z tradycjami wolnorynkowymi. L4 jest komunistyczna spuscizna.

over and out


@KomentatorTramwajowy: l4 jak najbardziej ma sens w przypadku osób którym wypłaca się pensję na podstawie ilości przepracowanych godzin
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc no tak, jak zapłacisz 2k raty z 15k i zostanie Ci 13 to jesteś biedniejszy niż ten co ma 5 i płaci tylko czynsz... Coś mi podpowiada że nie zarobiłeś w życiu ani 3k
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: @kodecss: ja mam porównanie, bo właśnie ja vs mój kuzyn. U mnie jak na polskie warunki było dobrze, rodzice zaangażowani w wychowanie dziecka, jakieś tam finanse były, łącznie jakieś 5k, be kredytów przed wejściem do UE. myślę że to dzisiaj spokojnie poziom 10-12k. I wiecie co? Rodzice musieli od gara odciągać, żeby mi np zagwarantować jakiś rozwój. Naukę języka, zapewnić jakieś atrakcje... I spoko, ale Ci sami rodzice w
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: wiem że mnie zjedzą, ale nie gniewam się, bo generalnie gdy się nie zarabia więcej niż 10k to ciężko sobie wyobrazić że ta kasa tak wszędzie ucieka.

To jest tak jak z tym memem, że w wieku 10 lat marzę, że będę kiedyś zarabiał 3k miesięcznie i oszczędzał spokojnie 30k rocznie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: mi tego nie tłumacz. W Polsce jak ktoś ma 10-20k to nagle jeździ Mercedesem i żyje jakby co najmniej zarabiał z 10-20k euro. To jest ta różnica, bo cenowo koszt życia jest podobny, ale mentalnie my nie dorośliśmy do żadnej klasy średniej. Mówię tutaj o takiej cywilizowanej klasie jak W DE
  • Odpowiedz
W Polsce jest pozorne 'bogactwo' i wszystko na kredyt. Nawet na studiach ekonomicznych z pozyskiwania kapitału nikt nie mówi o SRODKACH WLASNYCH XD system niewolniczy, w którym każdy jest parobkiem i jeszcze jeden parobek drugiemu wytyka, że jest bhrzujem. Polska w zalążku
  • Odpowiedz
Dzwonię do szefa i tłumaczę o co chodzi, że mam l4 od lekarza na 2 tygodnie.


Chyba sobie żartuje, żaden facet jeszcze jak żyje nie był na czymś takim. Mam przyjść do pracy.

- ale już lekarz mi wypisał L4

Nie obchodzi mnie to, masz być a jak nie przyjdziesz to zapomnij o premii i podwyżce przez najbliższe 5 lat.


@AnonimoweMirkoWyznania: i właśnie dlatego mam ustawione w telefonie nagrywanie rozmów
  • Odpowiedz