Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 269
@JohnGeorge: Pierwsze kilka dni w temp powyżej 21 st. Ja trzymałem normalnie w domu. Później jak się pojawi grzybnia na powierzchni to przenosimy w ciemne chłodne miejsce najlepiej piwnica. Pieczarki nie potrzebują światła do wzrostu. Temperatura między 10-20 stC. Tak przynajmniej jest napisane dołączonej instrukcji. Uprawa wcale nie jest wymagająca, rośnie sobie samo, wystarczy zraszać i tyle. Od pierwszego dnia do zbiorów minęło ok 17 dni.
@siwyeresdwa: Dwa razy miałem taką grzybnię z pudełka. Ogólnie ciekawa sprawa, uprawa banalnie prosta. Jednak to co jest napisane, że masz z tego 7 czy 8 rzutów to nie do końca prawda. Pierwsze dwa rzuty są spore, dosłownie jedna pieczarka obok drugiej, trzeci rzut to już jakaś połowa tego, a nastepne to po kilka sztuk. Dwa razy ten sam scenariusz. Po tym czwartym rzucie już się nie opłaca tego podlewać dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@siwyeresdwa: jakieś wymagania co do ziemi? Grzyby powinny być ścinane czy wygrywasz? Wyrastają jeszcze raz?

@Trust_Me_Im_Engineer: dostajesz wszystko w jednej paczce od sprzedawcy łącznie z torfem do przysypania.Podobno pieczarki trzeba "wykręcać" nie zawsze się da, bo czasami wyrastają z jednego korzenia. Tak wyrastają kilka razy. W instrukcji jest napisane, że nawet ok 5-6razy. Jak będzie czas pokaże.